Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

‘Mavi Bisiklet’ Filmi Fransa’da Yarışacak

‘Mavi Bisiklet’ Filmi Fransa’da Yarışacak

Dünyanın farklı kültürlerine hitap etmeyi başaran ‘Mavi Bisiklet’ filmi 27.Uluslararası Cine Junior Film Festivali’nde yarışmaya hak kazandı. Uluslararası Cine Junior Film Festivali’nde gösterimler Val-de-Marne’deki sinema salonlarında ve kütüphanelerde yapılacak.

Fransa’nın geleneksel sinema festivallerinden biri olan Uluslararası Cine Junior Film Festivali bu yıl 27.kez düzenlenecek. ‘Mavi Bisiklet’ filmi daha öncede Antalya Film Festivali’nde ‘En İyi Film’, ‘En İyi Senaryo’ ve ‘En İyi Yönetmen’ ödüllerini almıştı.

MAVİ BİSİKLET FİLMİNİN KONUSU

Annesi ve kız kardeşi ile birlikte yaşayan Ali, boş zamanlarında bir lastikçide çalışan 13 yaşında genç bir çocuktur. Lastikçiden kazandığı parayı evin ihtiyaçlarını tamamlamak için annesine vermektedir. Bahşiş olarak aldığı küçük bir miktarı ise mavi bir bisiklet alabilmek için biriktirir. Platonik aşkı Elif ise okul başkanı seçilmiştir. Kahya Salim de kasabaya yeni gelen torunu Hasan’ı okula kaydettirir. Kısa bir süre sonra okul müdürü Elif’in yerine, okul başkanlığını Hasan’a verecektir. Elif’e yapılan haksızlığı fark eden Ali, arkadaşı Yusuf’unda yardımı ile büyük bir kampanya başlatır. Aynı zamanda mavi bisiklet almak için biriktirdiği tüm parayı da başlattıkları bu kampanya uğruna harcamaya karar verir.

İzleyenleri etkisi altına alan ‘Mavi Bisiklet’ filmi gerçektende izlenmeye değer. Bu değeri fark eden Fransa’nın sinema festivalinde ‘Mavi Bisiklet’ filmine yer vermesi ile gerçekten onur verici bir gelişme olmuş. Hala izlemediyseniz hemen izleyin derim. 🙂

Bir önceki yazımız olan Tarih Boyunca Türklerin Kullandığı Savaş Taktikleri başlıklı makalemizde Türklerin savaş taktikleri, Osmanlı ordusunun savaşta keşif ve yıpratma planları ve Osmanlı ordusunun gece baskınları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz