Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2017

Mehmet Aslan Gözaltına Alındıktan Sonra Serbest Bırakıldı

Mehmet Aslan Gözaltına Alındıktan Sonra Serbest Bırakıldı

Mehmet Aslan, Ortaköy’de 39 kişinin hayatını kaybettiği gece kulübü saldırısından sonra sosyal medyada attığı tweet ile dikkat çekmişti. Mehmet Aslan’ın tweetleri İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu tarafından incelemeye alındı. Akabinde Mehmet Aslan hakkında ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan Mehmet Aslan bugün avukatı ile beraber Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gitti ve teslim oldu. Gözaltına alınan Mehmet Aslan’ın bugün Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’nda savcıya ifade vermesi bekleniyor.

MEHMET ASLAN MHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMUŞTU​

Gazinocular kralı olarak anılan Fahrettin Aslan’ın oğlu Mehmet Aslan, 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 yılında düzenlenen genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili adayı olmuş, fakat seçilememişti. Mehmet Aslan daha sonra 1 Kasım seçimlerinde ise İstanbul 2. bölge 4. sıra milletvekili adayı olarak gösterilmişti. Ünlü oyuncu bir süre Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak da görev yapmıştı.

MEHMET ASLAN: ‘ŞOFÖRÜM ATTI’

Kendi twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret içeren ifadeler ile paylaşım yapan Mehmet Aslan, edinilen bilgiye göre gözaltına alındıktan sonra Emniyet’e getirildi. Emniyet sorgusu tamamlandıktan sonra İstanbul Başsavcılığına getirilen Mehmet Aslan, ifadesinde söz konusu tweeti kendisinin değil şoförünün attığını iddia etti ve serbest bırakıldı.

MEHMET ASLAN KİMDİR?

İstanbul’da 1983 yılında dünyaya gelen Mehmet Aslan, lise öğrenimini Fransa’da tamamladı. Türkiye’ye geri döndükten sonra ise Show TV’de uzun dönem yayınlanan, ‘Doktorlar’ dizisinde ‘Burak Kuzey’ adlı karakteri canlandırdı. Daha sonra ise ATV kanalında yayınlanan 2005 yılı yapımı ‘Nefes Nefese’ ve 2006 yapımı ‘Maçolar’ adlı dizilerde yer aldı. Mehmet Aslan, 2008 yılında vizyona giren, Sinem Kobal ile başrolü paylaştığı ‘Ayakta Kal’ adlı sinema filminde beyaz perdede boy gösterdi.

 

Bir önceki yazımız olan Johnny Depp: 'Dolandırıldım' başlıklı makalemizde Johnny Depp kimdir, Johnny Depp filmleri ve Johnny Depp ve sevgilisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz