meme-kanseri-sebebi-lyme-olabilir

Meme Kanseri ve Yüksek Kolesterolün Sebebi Lyme Olabilir


Lyme hastalığı 350’den fazla hastalığı taklit ediyor. Son günlerde Amerika’da yapılan araştırmalar kolesterol sorunu, otoimmün hastalıklar ve meme kanseri gibi hastalıkların temelinde Lyme neden olan ‘Borrelia burgdorferi ‘ isimli spiroket bakterinin sebep olduğu anlaşıldı. Meme kanseri teşhisi konan tüm hastaların mutlaka lyme testi yapması gerektiğini düşünüyorum. Dünyada böyle bir genomda canlı yok. Salgının sebebi Lyme neden olan ‘Borrelia burgdorferi ‘isimli bakterinin olağanüstü genetik yapısında yatıyor. 15 milyon yıldır gezegende yayılan bu bakteri, 7 milyar insanın vücudunun büyük kısmını işgal etmiş durumdadır. En korkutucu tarafı, sonsuz derece yeni tür oluşturma kabiliyetindedir. Bu durum, Lyme’n taklit ettiği hastalıkların tedavisini de zorlaştırıyor. Bu bakteri, vücudumuzdan kolesterolü çalarak, karaciğerimizin fazla kolesterol üretmesine neden olduğundan, birçok insanda kronik yüksek kolesterole sebebiyet vererek, başta kalp krizi olmak üzere bazı kanser türlerinin oluşmasında doğrudan sorumluğudur. Kolesterol, meme kanserini tetiklediğinden,meme kanseri tedavisinde mutlaka Lyme tespitinin öncelikle yapılması gerekir.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nün 117 ülkede Lyme hastalığını tespit etti. Ve içinde Türkiye’nin de bulunduğu 61 ülkede bu hastalığın endemik olduğunu açıkladı. Türkiye’de son yıllarda yapılan ve bilimsel dergilerde yayınlanan araştırma sonuçlarına göre bazı alanlarda kenelerde Lyme bakterisinin yüzde 44-95.8 oranlarında bulunduğu, bazı şehirlerde ise 3 kişiden birinin Lyme ile enfekte durumda olduğu ortaya konmuştur. Yıllardır yaptığım araştırmalar ve son yıllarda Türkiye’de yapılan seropozitiflik çalışmalar neticesinde ülkemizde milyonlarca kişinin vücutlarında bu bakteri ile yaşadığını düşünüyorum..

ABD Salgın Hastalıkları Önleme Merkezi’nin (CDC) Lyme’ın üzerine gitmeye başlamasıyla ABD’de her yıl 300 bin kişinin hastalığa yakalandığının ortaya çıkıyor. Tanı konmamış kişilerle birlikte bu rakamın her yıl 4 milyona yakın olduğu tahmin edilmektedir. ABD’de yıllık yapılan Lyme testi miktarı 3 milyon civarındadır. Sağlık bildirimlerinin daha sıkı olduğu Almanya’da ise her yıl 1 milyon yeni Lyme hastası resmi kayıtlara geçmektedir.

Şu ana kadar yapılan araştırmalar, Lyme hastalığının 350’den fazla hastalığı taklit edebileceğini gösterdi. Taklit ettiği bu hastalıkların başında günümüzde hızla yaygınlaşan Kronik Yorgunluk, Huzursuz Bacak Sendromu, Epilepsi, MS, ALS,Lupus, Alzheimer, Parkinson, Romatoid Artrid, Otizm, Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği, Kalp hastalıkları, Behçet hastalığı, Alerji, Beyin Tümörü, Migren, Tiroid hastalıkları, Kronik baş ağrısı, Fetus ölümü ve düşük, birçok cilt ve kas hastalığı, kolesterol sorunu, otoimmün hastalıklar ve meme kanseri gelmektedir.

Yazar : Prof. Dr. Barbaros ÇETİN

‘kaynak:www.icerikfabrikasi.com’

Bir önceki yazımız olan Yeşil Çay ve Sağlık başlıklı makalemizde insülin duyarlılığı, kan basıncı ve kanser hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

111
105 paylasim, 111 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı