mevsimler-diyetler

Mevsimsel Diyetler


Sadece kadınların değil, erkeklerinde korkulu rüyası haline gelen fazla kilolar kış aylarının gelmesi ile birlikte tehlikenin de ne kadar çok yaklaştığının haberini bize veriyor. Özellikle havaların soğuması ile eve kapanmalar ve günlük olarak yapılan aktivitelerin azalması sonucunda vücut formdan düşmeye başlıyor.

Yaz aylarında bütün tatil döneminizi spor salonlarında ter dökerek harcadınız ve büyük uğraşlar sonucunda hayal ettiğiniz o fit görünüme kavuştunuz. Fakat havaların soğuması ile birlikte bu fit görüntüden eser kalmayabiliyor.

Belki de yaptığınız hatanın farkına varamıyorsunuz ama sağlıklı bir şekilde zayıflamak için öncelikli olarak sporu ve düzgün beslenmeyi bir hayat felsefesi haline getirmeniz şart! Çünkü mevsimsel diyetler ve spor aktiviteleri yalnızca anı kurtaran aynı zamanda kalıcı olmayan bir yöntemdir.

3 ay gibi bir sürede 10-15 kilo verip; 9 ay boyunca spor yapmayıp yediklerinize de dikkat etmezseniz, vücudunuz bir süre sonra direncini kaybedecektir. Bu durumda da metabolizmanız yavaşlar ve sağlığınız olumsuz yönde etkilenmeye başlar. Hatta yazın verdiğiniz kiloları iki kat daha fazla olarak geri alma ihtimalinizde oldukça yüksek. Bu gibi durumlara engel olmak ve sağlınızı korumak istiyorsanız, diyet yapmadan önce mutlaka uzman bir diyetisyene danışmalı ve size özel olarak hazırlanan beslenme programını uygulamanız gerekir.

Diyetinizi gün aşırı yapacağınız 45 dakikalık düzenli spor aktiviteleri ile destekleyerek hem hayalinizdeki o fit görünüme daha hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz hem de sağlığınızın olumsuz yönde etkilenmesini engellemiş olursunuz.

Diyet yaparken günlük su tüketiminize çok önem vermeniz gerekir. Günde mutlaka 1,5-2 litre su ihtiyacınızı karşılamanız gerekir.

Mevsimsel diyetler sizi kalıcı çözümlere götürmeyecektir. Her zaman sporu ve sağlıklı beslenmeyi hayatınızdaki vazgeçilmeziniz yapmalısınız. Unutmayın ki, önemli olan hızlı kilo vermek değildir. Sağlıklı ve kalıcı kilolar verirseniz mutlu olabilirsiniz. Kadın ya da erkek demeden herkesin en büyük sorunu haline gelen aşırı kilolara elveda demek için geç kalmış sayılmazsınız. Önünüzde koca bir kış var. Size uygun diyet programı ve günlük aktiviteler ile 2017 yazına bomba gibi hazırlanabilirsiniz. 🙂

Sağlıkla kalın…

Bir önceki yazımız olan Başarılı Bir Diyet Programı İçin Öneriler başlıklı makalemizde diyet, formda kalmak ve kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

71
67 Paylaşım, 71 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir