microsoft,-kullanicilari-windows-10-icin-zorluyor

Microsoft, Kullanıcıları Windows 10 İçin Zorluyor


Microsoft, Intel Skylake güncellemelerine izin vermeyerek kullanıcıları otomatik olarak Windows 10’a yükseltmeleri için zorluyor.

Bir medya raporunun ortaya çıkardığı bir sonuca göre Microsoft, Intel’in 7. nesil Core i3, i5, Qualcomm’un 8996 ve diğer işlemcilerinde bulunan Windows 7 ve Windows 8 güncellemelerini Windows 10’a yükseltmeye zorlamak için Windows 7 ve Windows 8 güncellemelerini engellediğini itiraf etmiş. Cuma günü Forbes’da yayınlanan bir rapor sonucuna göre, bir kullanıcı Windows Update’i çalıştırmaya çalıştığı zaman Windows, ‘Kod 80240037 Windows Update bilinmeyen bir hatayla karşılaştı’ hatasını verdi. Bu hata sonrasında yeni güncelleştirmeleri arayamadı. Microsoft sözcüsü ise ortaya atılan rapor sonucuna ‘Yeni silikon nesiller tanıtıldığı zaman, destek için o sırada en yeni Windows platformunu kullanmaları gerekecek. Windows ve silikon arasındaki derin entegrasyona odaklanmamıza ve önceki nesillerde bulunan platform ve silikona maksimum güvenilirlik ve uyumluluk sağlamamıza yardımcı oluyor’ diye bir açıklama getirdi. Microsoft, yeni Windows’da yeni bir silikon çalıştığına ve bu işlemcileri çalıştıran yeni kurulmuş bilgisayarların birçoğuna yüklediğinden emin. Raporda, yapılan bu stratejinin kullanıcı yararına olmakla birlikte, Microsoft’un kullanıcılardan bir kontrol önlemi aldığı anlamına geldiğini ifade etti.

Intel Skylake işlemcileri 7 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Windows 7 ve Wnidows 8’de de desteklenmeyecek. Bu sebepten dolayı kullanıcıların güncellemeleri devam ettirmek için yeni bir sürüme geçmeleri gerekecek.

Bir önceki yazımız olan 2020'de Uçan Taksiler Geliyor! başlıklı makalemizde teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

107
104 paylasim, 107 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı