Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2017

Microsoft, Kullanıcıları Windows 10 İçin Zorluyor

Microsoft, Kullanıcıları Windows 10 İçin Zorluyor

Microsoft, Intel Skylake güncellemelerine izin vermeyerek kullanıcıları otomatik olarak Windows 10’a yükseltmeleri için zorluyor.

Bir medya raporunun ortaya çıkardığı bir sonuca göre Microsoft, Intel’in 7. nesil Core i3, i5, Qualcomm’un 8996 ve diğer işlemcilerinde bulunan Windows 7 ve Windows 8 güncellemelerini Windows 10’a yükseltmeye zorlamak için Windows 7 ve Windows 8 güncellemelerini engellediğini itiraf etmiş. Cuma günü Forbes’da yayınlanan bir rapor sonucuna göre, bir kullanıcı Windows Update’i çalıştırmaya çalıştığı zaman Windows, ‘Kod 80240037 Windows Update bilinmeyen bir hatayla karşılaştı’ hatasını verdi. Bu hata sonrasında yeni güncelleştirmeleri arayamadı. Microsoft sözcüsü ise ortaya atılan rapor sonucuna ‘Yeni silikon nesiller tanıtıldığı zaman, destek için o sırada en yeni Windows platformunu kullanmaları gerekecek. Windows ve silikon arasındaki derin entegrasyona odaklanmamıza ve önceki nesillerde bulunan platform ve silikona maksimum güvenilirlik ve uyumluluk sağlamamıza yardımcı oluyor’ diye bir açıklama getirdi. Microsoft, yeni Windows’da yeni bir silikon çalıştığına ve bu işlemcileri çalıştıran yeni kurulmuş bilgisayarların birçoğuna yüklediğinden emin. Raporda, yapılan bu stratejinin kullanıcı yararına olmakla birlikte, Microsoft’un kullanıcılardan bir kontrol önlemi aldığı anlamına geldiğini ifade etti.

Intel Skylake işlemcileri 7 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Windows 7 ve Wnidows 8’de de desteklenmeyecek. Bu sebepten dolayı kullanıcıların güncellemeleri devam ettirmek için yeni bir sürüme geçmeleri gerekecek.

Bir önceki yazımız olan 2020'de Uçan Taksiler Geliyor! başlıklı makalemizde uçan taksi projesi, uçan araçlar geçrek olabilir mi ve uçan araba üretimi yapılabilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz