Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2017

Milyonda Bir İhtimaldi! Siyahi Kadından İki Beyaz Tenli Çocuk!

Milyonda Bir İhtimaldi! Siyahi Kadından İki Beyaz Tenli Çocuk!

İngiltere’nin Milton Keynes kentinde yaşamını sürdüren 35 yaşındaki Nijerya asıllı siyahi kadın Catherine Howarth, uzmanların milyonda 1 ihtimal olarak tanımlamış olduğu tamamen beyaz ırktan ikinci bebeğini de dünyaya getirerek, dünyadaki ilk iki beyaz bebeğe sahip olan siyahi anne oldu. Nijeryalı kadın Catherine Howarth, 3 sene önce 1 Haziran’da oğlu Jonah’ı dünyaya getirdiği zaman uzmanlar, eşi Richard Howarth beyaz bir İngiliz olmasına rağmen 32 yaşındaki Catherine Howarth’ın tamamen beyaz ırktan bir bebek dünyaya getirme ihtimalinin milyonda 1 olduğunu ifade etmişti.

GÖZLERİNE İNANAMADILAR

Uzmanlar çiftin ileriki zamanlarda beyaz bir bebeğe daha sahip olmasının imkansız olduğunu ifade etmişti. Çünkü bu tarz bir gen kombinasyonlarının tekrarlanamayacak kadar nadir olduğu söylenmesine rağmen Nijeryalı kadın Catherine Howarth, mavi gözlü ve beyaz tenli Sophia adında bir kızı bebeği dünyaya getirdi. İlk doğumunu yaptıktan sonra İngiliz gazetesi Daily Mirror’a konuşan siyahi kadın Catherine Howarth, doğum yaptıktan sonra Jonah’ı kendisini getiren ebenin ona sürekli baktığını fark ettiğini söyledi. Ebe bile gözlerine inanamamıştı. Bazı bebeklerin doğumdan sonra ten rengi değişebiliyor, fakat Jonah’ta böyle bir şey olmamış. Doktorlar Catherine Howarth’a çekinik bir gen taşıdığını ve bebeğinin bu nedenden dolayı beyaz olduğunu söylemiş. Catherine Howarth yaptığı açıklamada bütün ailesinin Nijerya’da olduğunu ve bildiği kadarıyla soyunda tek bir beyazın bile olmadığını ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Whatsapp'ta Ekran Görüntüsü Alanlar Dikkat! başlıklı makalemizde WhatsApp nasıl indirilir, WhatsApp nasıl kullanılır ve WhatsApp nasıl silinir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz