Milyonda Bir İhtimaldi! Siyahi Kadından İki Beyaz Tenli Çocuk!


İngiltere’nin Milton Keynes kentinde yaşamını sürdüren 35 yaşındaki Nijerya asıllı siyahi kadın Catherine Howarth, uzmanların milyonda 1 ihtimal olarak tanımlamış olduğu tamamen beyaz ırktan ikinci bebeğini de dünyaya getirerek, dünyadaki ilk iki beyaz bebeğe sahip olan siyahi anne oldu. Nijeryalı kadın Catherine Howarth, 3 sene önce 1 Haziran’da oğlu Jonah’ı dünyaya getirdiği zaman uzmanlar, eşi Richard Howarth beyaz bir İngiliz olmasına rağmen 32 yaşındaki Catherine Howarth’ın tamamen beyaz ırktan bir bebek dünyaya getirme ihtimalinin milyonda 1 olduğunu ifade etmişti.

GÖZLERİNE İNANAMADILAR

Uzmanlar çiftin ileriki zamanlarda beyaz bir bebeğe daha sahip olmasının imkansız olduğunu ifade etmişti. Çünkü bu tarz bir gen kombinasyonlarının tekrarlanamayacak kadar nadir olduğu söylenmesine rağmen Nijeryalı kadın Catherine Howarth, mavi gözlü ve beyaz tenli Sophia adında bir kızı bebeği dünyaya getirdi. İlk doğumunu yaptıktan sonra İngiliz gazetesi Daily Mirror’a konuşan siyahi kadın Catherine Howarth, doğum yaptıktan sonra Jonah’ı kendisini getiren ebenin ona sürekli baktığını fark ettiğini söyledi. Ebe bile gözlerine inanamamıştı. Bazı bebeklerin doğumdan sonra ten rengi değişebiliyor, fakat Jonah’ta böyle bir şey olmamış. Doktorlar Catherine Howarth’a çekinik bir gen taşıdığını ve bebeğinin bu nedenden dolayı beyaz olduğunu söylemiş. Catherine Howarth yaptığı açıklamada bütün ailesinin Nijerya’da olduğunu ve bildiği kadarıyla soyunda tek bir beyazın bile olmadığını ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Buse Narcı, Emre Altuğ Hakkındaki Sessizliğini Bozdu başlıklı makalemizde magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

119
116 paylasim, 119 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı