Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2017

Mutfakta Herkesin Yaptığı Amatör Yanlışlar

Mutfakta Herkesin Yaptığı Amatör Yanlışlar

Bazen yemek yaparken deneme yanılma yöntemi kullanıyor olabilirsiniz. Bazen ise siz hiç fark etmeden harikalar yaratmayı başarıyoruz. Fakat mutfakta bilinmesi gereken bazı kurallar vardır. Zaman zaman gözden kaçırdığımız ve çok basit gibi görünen mutfakta herkesin yaptığı amatör yanlışlar sizlerle…

Pilav Yaparken Pirinçleri Kısa Sürede Yıkamak

İlk olarak pirinçleri duru suyu çıkana kadar, yani nişastası gidip süzgeçten şeffaf su akmaya başlayana kadar yıkamanız gerekir. Aksi halde Türkiye’de pilavın bir numaralı başarı kriteri olan ‘tane tane olmuş’ övgüsünü duymanız çok zorlaşacaktır.

Fırının İçine Kek ya da Kurabiye Koyduğunda Çalıştırmak

Fırın soğuk olduğu zaman kek ya da kurabiye üzerindeki yağı bırakır ve kalıp istenildiği gibi tutmaz. Siz en iyisi tariflerdeki ‘önceden ısıtılmış fırında’ ibaresine dikkat ederek kek ve kurabiyelerinizi pişirmeye devam edin. 😉

Makarnayı Haşladıktan Sonra Soğuk Su İle Durulamak

Yapılan bu işlem makarna üzerinde tam anlamıyla ‘soğuk duş’ etkisi yaratmaktadır. Neden mi? Çünkü yapılan bu işlem sonrasında makarna vitaminini, besin değerlerini ve lezzetini kaydediyor. İşin doğrusu ise şu şekilde; makarna suyunu süzüp daha sonra sos ile karıştırmalısınız. Sosunu içine çeken makarnalarınız bu sayede çok daha leziz ve tane tane olacaktır.

Önce Sarımsağı Sonra Soğanı Tavaya Atmak

Yemeklerde sarımsak kullanmak istiyorsanız, kavurma işlemi esnasında önce soğanları atmalı, onlar biraz yumuşadıktan sonra sarımsakları eklemeniz gerekir. Aksi halde sarımsaklar yüksek sıcaklıkta uzun süre kalamayacakları için yanacaktır.

Salata Sosunu Salatayı Yaparken Eklemek

Çıtır çıtır yeşillikler ile özene bezene yaptığınız salatayı henüz hazırlama aşamasındayken hemen soslarsanız, o çıtırlık kaybolacak ve salata akabinde pörsüyecektir. Bunun için en iyisi sosu salatayı servis etmeden hemen önce dökmeniz olacaktır.

Buzluktan Çıkan Eti Hemen Ocağa Atmak

Bu şekilde pişirme yöntemi etin çok daha fazla su salmasına ve lezzetini kaybetmesine neden olacaktır. Eti, oda sıcaklığına yakın hale gelene kadar dışarıda bekletmeniz gerekir. Ancak uzun süre oda sıcaklığında kalan et bakteri oluşumuna sebep olabileceği için arada sırada et yeterince çözülmüş mü diye kontrol etmenizde fayda var.

Kek Yaparken Yumurtaları Çok Çırpmak

O yumuşacık kekler tabi ki  büyük bir özen ve ilgi istiyor, öyle değil mi? Hamurun içine koyduğunuz yumurtaları gereğinden fazla çırparsanız kekiniz dilediğiniz gibi kabarmayacaktır. Şeker taneleri eriyinceye kadar çırpmanız yeterli olacaktır.

Sütlü Tatlılarda İlk Başta Şekeri Koymak

Sütlü tatlılarda şekeri erken koyarsanız, sütün içerisindeki protein yapısının bozulmasına sebep olursunuz. En doğru yöntem şekeri karışıma en son eklemek olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Küçük Göğüslü Kadınların Yaşadığı Zor Durumlar başlıklı makalemizde küçük göğüslere uygun sütyen, küçük göğüsleri büyük gösteren sütyen modeli ve küçük göğüslü olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz