mutlu-bir-ev-icin-edinmeniz-gereken-5-aliskanlik

Mutlu Bir Ev İçin Edinmeniz Gereken 5 Alışkanlık


Değişik çözümler üreterek evinizi çok daha verimli bir şekilde kullanmanız mümkün. Evinizde uygulayabileceğiniz basit ipuçları sayesinde çok daha huzurlu bir ortam yaratmanız mümkün. Mutlu bir ev için edinmeniz gereken 5 alışkanlık sayesinde sizde yaşam alanınızda küçük değişiklikler yaparak büyük farklar elde edebilirsiniz. Bununla ilgili içine girer girmez huzurla dolduğunuz yoga stüdyolarından ilham almayı deneyebilirsiniz.

Elektronik Aletleri Saklayın

Yoga stüdyolarında çalan müziğin neredeki müzik aletinden geldiğini görmezsiniz. Dekorasyon panelleri arkasında saklı olan küçük bir cihaz, müziği ortama yaymaktadır. Hoparlörler ise duvarların içine yerleştirilir. Bu sayede odak noktanız teknolojik aletlere değil de, aktiviteye yönlenmiş olur. Buradan yola çıkarak teknolojik aletlerinizi saklayabilir ve evinizde cihazların yarattığı görüntü kirliliğinin önüne geçebilirsiniz.

Ayakkabıları Dışarıda Bırakın

Sessiz ve sakin bir ev ortamı yaratmak için ayakkabılarınızı dışarıda bırakmalısınız. Evde ayakkabı giyme alışkanlığına sahip biriyseniz bu alışkanlıktan bir an önce vazgeçerek daha dingin bir ortam yaratabilmeniz mümkün. Yoga stüdyolarında kendinizi daha iyi hissetmenizin nedenlerinden biri de ayakkabıların giyilmemesinden kaynaklanmaktadır. Ayakkabılarınızı dışarıda bırakarak sessizliğe adım atmayı deneyin.

 

Bitkilere Yer Açın

Bitkiler, bir evin huzurlu ortama dönüşmesinde çok önemli bir pay sahibidir. Evinizi sevdiğiniz bitkiler ile donatıp ortamın tazelenmesini sağlayabilirsiniz. Bu ruh halinize olumlu katkılar yapacaktır. Sevdiğiniz bitkiler, gevşemenizi ve sakin hissetmenizi kolay bir hale getirecektir. Bitkilerin gücünden yararlanarak hem dengeli hem de sıcak bir ev atmosferi yaratın.

Doğallıktan Vazgeçmeyin

Yoga stüdyolarında ahşap zeminler, bembeyaz duvarlar ve naturel mobilyalar elbet dikkatinizi çekmiştir. Evinizde doğal elementlere olabildiğince yer açmalısınız. Doğal renklerde duvar boyaları kullanarak evinizi çok daha konforlu kılabilmeniz mümkün. Ahşap mobilya ürünlerini kullanarak keyifle yaşanılır bir ortam oluşturabilmeniz mümkün. Doğal kumaşlardan üretilen koltuk ve perdeler sıcak ve estetik ortamlar için kullanılabilir.

Görünüme Önem Verin

Derli toplu ve temiz bir ev her zaman kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Evinizin görünümüne önem vermelisiniz. Işık alan ve güzel manzara sunan evler (bütçeniz yetiyorsa) tercih etmelisiniz. Manzaranız her ne olursa olsun sonuna kadar tadını çıkarmalı ve bu zamanı verimli bir şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Pencerenizin önündeki bir koltukla manzaradan maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Odalarına Özel Eğlenceli Tasarımlar başlıklı makalemizde çocuk odası dekorasyon fikirleri, çocuk odası dekorasyonu ve çocuk odası dekoratif ürünler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

108
106 paylasim, 108 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı