Mutlu Bir İlişki İçin 8 Tüyo


Kadın-erkek ilişkilerinde her zaman mükemmelliği yakalayamayabilir ve bazı konularda çıkmaza girebilirsiniz. Sizi mutlu bir ilişkiye götürecek olan bu tavsiyelere mutlaka kulak vermenizi öneriyorum. Daha ne duruyoruz? Bakalım, mutlu bir ilişki için 8 tüyo neler?

Bağlanmaktan Korkmayın

Sadece araştırmaları değil, çevrenizdeki kişileri incelediğinizde bile çoğu kadın ve erkeklerin uzun ilişkilerden ve evlenmekten korktuğunu görebilmeniz mümkün. Bu korkuyu psikologlar bağlanma korkusu olarak adlandırmaktadır. ve rahatsızlık boyutuna gelen bağlanma korkusu mutlu birlikteliklerin en büyük düşmanıdır. Empati ve karşılıklı kurulan doğru bir iletişim ile bağlanma korkunuzu yenebilir ve sağlıklı bir ilişki kurabilirsiniz.

Bahanelerin Arkasına Sığınmayın

Hem erkekler hem de kadınlar bahanelerin arkasına sığınarak  onlara gereğinden fazla anlam yüklerler ve yaşadıkları problemleri görmezden gelmeye çalışırlar. Bu bahanelerin birçoğu gerçek dışı olduğu için ilişkilerinizin yıpranmasına sebep olacaktır. Birbirinizi açık olun ve partnerinize kendinizi net bir şekilde ifade edin.

Cinsellik Olmazsa Olmaz

Sağlıklı bir ilişkinin temelinde cinsellik yatar. Eski zamanlarda çiftler, cinsellik konusunda konuşmaktan kaçınıyorlardı. Sizi neyin mutlu ettiğini partnerinize söylemekten çekinmemelisiniz. Eğer ki, cinsel istekleriniz konusunda birbirinize açık olursanız  olası sorunların önüne geçmiş olursunuz. Cinsellikte doyuma ulaştığınız zaman ilişkide iki tarafında daha mutlu olduğunu göreceksiniz.

Hep mi İş?

İşkolik olmakta boşanmaya sebep olan faktörlerden biridir. Fizyolojik ve psikolojik enerjinizin büyük bir bölümünü uzun mesailere harcarsanız, birlikte olduğunuz kişiye yeteri kadar ilgi gösteremezsiniz. Bu durumda ilişkinin sorgulanmasına neden olacaktır.

İlişkinizin Değerini Bilin

Herkes birbirinden farklıdır. Bu farklılıklara saygı göstermeniz gerekir. Onu önünüze çıkan ilk engelde bırakmanız mutsuzluğa doğru aldığınız bir bilet olacaktır.

Olumlu Yönlerini Görün

İlişkinize negatif yaklaşarak sürekli bilinçaltınızı bu soğukluk ile doldurmamalısınız. Birbirinizin pozitif yönlerini görün ve bunlarla mutlu olmayı deneyin.

Empati Kurmak

Empatinin temel kuralı dinlemedir. Önyargılarınızdan kurtulun ve konunun odağına yoğunlaşmak için partnerinizi dinleyin. Aranızdaki iletişimi değerli ve güçlü kılın.

Özür Dileyin

Sağlıklı bir iletişim kurmak istiyorsanız, hatalı ya da haksız olduğunuz konularda partnerinizden özür dilemelisiniz. Özür dileyerek telafi şansını elde ettiğinizde ilişkinizin diğer aşamalarında yaşanabilecek yanlışların önüne geçmiş olursunuz.

‘Nabza göre şerbet’ diye bir söz vardır. İşte bu söz özellikle ikili ilişkilerde çok işe yarar. Benden söylemesi… 😉

Bir önceki yazımız olan Kadınların Tekrarladığı İlişki Hataları Neler? başlıklı makalemizde aşk, ayrılık ve evlilik hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

86
90 paylasim, 86 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ne yalan söyliyim cinsellik olmazsa boynuzu yersiniz. hoş olsa da yersiniz. biz erkeklere güvenmeyn kızlar.

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı