nar-kabugunun-faydalari

Nar Kabuğunun Bilinmeyen Faydaları


Narın vücudumuz ve sağlığımız için sağladığı faydaları bilmeyen yoktur. Peki, nar kabuğunun da nar kadar sağlığımıza faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Nar şifa kaynağı olduğu kadar aynı şekilde narın kabuğu da şifa kaynağıdır diyebiliriz. Peki, nedir Nar Kabuğunun Bilinmeyen Faydaları;

Nar kabuğu neredeyse bütün kanser hastalıklarına karşı hem kalkan görevi üstlenirken hem de kanseri iyileştirmede etki sağladığı yapılan araştırmalarla fayda sağladığı desteklenmektedir. Nar kabuğunun içeriğindeki anti-mutajen, ellagik asit, anti-kanser ve antioksidan özellikleri ile sağlığımıza olumlu etkileri bulunmaktadır. Kanser ile mücadele etmenin yanı sıra, diyabet hastalıklarına, kötü kolesterolün düşürülmesinde ve kalp ve damar rahatsızlıklarına karşıda büyük ölçüde fayda sağladığı yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

nar-kabugunun-bilinmeyen-faydalari-01

Bizden söylemesi nar kabuklarını atmayın ve nar kabuklarını doğal yöntemlerle kurutarak çayını tüketmeniz halinde belirttiğimiz hastalıkların dışında prostat, cilt kanseri, yemek borusu, pankreas kanserine karşı da koruyucu bir görev üstlendiğini uzmanlar belirtmiştir.

Nar kabuğunun faydalarından yararlanmak ve nar kabuğu çayı hazırlamak istiyorsanız işte sizler için nar kabuğundan çay hazırlamanın yolu;

Nar kabuklarını kurutmadan önce iç kısımda bulunan yumuşak ve beyaz kısmını elinizden geldiğince iyi bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Çünkü, kabuklarının içerisinde yer alan beyaz kısmı acı bir tada sahiptir. Nar kabuğunu kurutmak için öncelikle ışık almayan ve kuru bir ortamda nar kabuklarını kurutmanız çok önemli. Bu yöntemle kurutmuş olduğunuz 4-5 adet nar kabuklarını kaynamakta olan suya ekleyerek 10 dakika kadar nar kabuklarını kaynatın ve 10 dakika sonunda demlenmiş olan nar kabuğu çayınız içmeye hazır. Nar kabuğu çayını günlük olarak içebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Her Gün Salatalık Yemeniz İçin Sebepler başlıklı makalemizde detoks ve salatalığın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

89
86 Paylaşım, 89 Beğeni

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Nar en güzel kış meyvesi bana göre. Hele ki mandalina ile karıştırınca harika oluyor. Güzel bilgi için teşekkürler.