nasir-geciren-dogal-tedavi-yontemleri

Nasır Geçiren Doğal Tedavi Yöntemleri


Nasır özellikle ayaklarda sert bir tabaka halinde oluşur ve bir hayli can sıkıcı olmasının yanı sıra yaşam standardını da olumsuz yönde etkilemektedir. Daha önce denediğiniz halde nasır tedavisinde çözüm bulamadıysanız Hayal Caddesi tarafından denenmiş Nasır Geçiren Doğal Tedavi Yöntemleri yazımızı mutlaka okuyun.

Aspirin ile Nasır Tedavisi

nasir-geciren-dogal-tedavi-yontemleri-01

Bir kase içerisinde 5-6 adet aspirini ezin ve üzerine 1 çay kaşığı su ekleyip karıştırarak macun kıvamını almasını sağlayın. Eklediğiniz su yetersiz geliyorsa ayrıca birkaç damla su ilave edebilirsiniz.

Nasır olan bölgeye macun kıvamına getirdiğiniz aspirini sürün ve sargı bezi yardımıyla aspirin sürdüğünüz bölgeyi kapatarak bir gece bekletin. Nasır kaybolana kadar düzenli olarak aspirini uygulayabilirsiniz.

İncir ile Nasır Tedavisi

nasir-geciren-dogal-tedavi-yontemleri-02

Tam olgunlaşmamış olan yeşil renkteki incir suyu hem ellerdeki hem de ayaklardaki nasırların tedavi edilmesinde etkili bir doğal çözümdür.

Nasır tedavisinde yeşil incir suyundan fayda sağlamak istiyorsanız olgunlaşmamış yeşil incirin suyunu sıkın ve gün içerisinde üç kere incir suyunu nasırlı bölgeye sürerek uygulayabilirsiniz. Kuruyana kadar beklemeniz yeterlidir. Yeşil incir suyu aynı zamanda nasır tekrarlanmasını önlemektedir.

Ananas ile Nasır Tedavisi

nasir-geciren-dogal-tedavi-yontemleri-03

Çok bilinmeyen bir yöntem olsa da ananas nasır tedavisinde etkili yöntemlerden biridir. Uygulama açısından oldukça kolay olan bu yöntem için nasırlı olan bölgenin üzerine bir parça ananas koyularak sargı bezi sarılır ve bir gece bekletilir.

Nasır geçene kadar uygulayabileceğiniz bu işlem aynı zamanda nasır nedeniyle oluşan ağrıların azaltılmasında yardımcıdır.

Mısır Nişastası ile Nasır Tedavisi

nasir-geciren-dogal-tedavi-yontemleri-04

Ayak ve ayak parmakların terlemesinden dolayı oluşan nem nasır, mantar gibi bakteri oluşumuna zemin hazırlar. Bunun önüne geçebilmek ve ayakların kuru kalmasını sağlamak için mısır nişastasından faydalanabilirsiniz. Ayak parmakları arasında oluşan nemi dengeleyebilmek ve ayaklarınızın kuru kalması için bir miktar mısır nişastasını serpip bir saat ayaklarınızda bekletebilirsiniz.

Not: Verilen doğal yöntemlerden dolayı herhangi bir yan etki ile karşılaşmanız durumunda uzman doktora başvurmanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan Gereksiz Kullandığımız Kozmetik Ürünler başlıklı makalemizde botox kremlerin etkisi, makyaj ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

95
92 paylasim, 95 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı