Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2017

Naylon Poşetler Ücretli Olacak

Naylon Poşetler Ücretli Olacak

Naylon poşetin yasaklanmasına ilişkin tartışmalar devam ederken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kararının belli olduğu ortaya çıktı.

Bakanlık yetkilileri poşetin kaldırılmasına ilişkin yeni bir çalışma olmadığını, poşetin kullanımının azaltılmasına yönelik bir çalışma yapıldığını belirtti. Yetkililer, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren naylon poşetlerin 25-50 kuruş gibi bir ücret ile satılacağını, bu kararın davranış biçimini değiştirmek için yapıldığı bilgisi paylaşıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri yapılacak olan yeni uygulamaları şu şekilde sıraladı. Şu anda üzerinde çalıştıkları konuların plastik poşetlerin yasaklanması şeklinde olmadığını belirttiler. Avrupa Birliği çerçevesinde bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ambalaj Atıkları Kontrol Yönetmenliği taslağında 01.01.2019 tarihinden itibaren alışveriş poşetlerinin satış noktalarında ücretsiz verilmemesini öngören bir uygulama olduğu belirtildi. Yasaklamanın olmadığını belirtilirken, tüketici bu poşeti kullanmak istiyor ise ücretli alacağını belirtti. Hatta şuan bazı yerlerde para ile poşet satılmaya başlandığı belirtildi.

Kabul edelim ki, Türk halkı alışveriş yaparken hunharca poşetleri yedekliyor. Madem böyle bir yasa gelecek o zaman şimdiden stokları yapmanın zamanı geldi. 🙂

Bir önceki yazımız olan Hem Aslı Enver'i Hem Evini Kaybetti başlıklı makalemizde Aslı Enver ile Murat Boz evlendi mi, Aslı Enver ile Murat Boz ayrıldı mı ve Aslı Enver Murat Boz'u terk etti hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz