naylon-posetler-ucretli-olacak

Naylon Poşetler Ücretli Olacak


Naylon poşetin yasaklanmasına ilişkin tartışmalar devam ederken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kararının belli olduğu ortaya çıktı.

Bakanlık yetkilileri poşetin kaldırılmasına ilişkin yeni bir çalışma olmadığını, poşetin kullanımının azaltılmasına yönelik bir çalışma yapıldığını belirtti. Yetkililer, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren naylon poşetlerin 25-50 kuruş gibi bir ücret ile satılacağını, bu kararın davranış biçimini değiştirmek için yapıldığı bilgisi paylaşıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri yapılacak olan yeni uygulamaları şu şekilde sıraladı. Şu anda üzerinde çalıştıkları konuların plastik poşetlerin yasaklanması şeklinde olmadığını belirttiler. Avrupa Birliği çerçevesinde bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ambalaj Atıkları Kontrol Yönetmenliği taslağında 01.01.2019 tarihinden itibaren alışveriş poşetlerinin satış noktalarında ücretsiz verilmemesini öngören bir uygulama olduğu belirtildi. Yasaklamanın olmadığını belirtilirken, tüketici bu poşeti kullanmak istiyor ise ücretli alacağını belirtti. Hatta şuan bazı yerlerde para ile poşet satılmaya başlandığı belirtildi.

Kabul edelim ki, Türk halkı alışveriş yaparken hunharca poşetleri yedekliyor. Madem böyle bir yasa gelecek o zaman şimdiden stokları yapmanın zamanı geldi. 🙂

Bir önceki yazımız olan Hem Aslı Enver'i Hem Evini Kaybetti başlıklı makalemizde magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

85
82 paylasim, 85 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı