Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2017

Nesli Tükenmekte Olan Hint Gölet Balıkçıl Kuşu

Nesli Tükenmekte Olan Hint Gölet Balıkçıl Kuşu

İnebolu Kaymakamlığı’nda görevli olan memur İrfan Çatal, Cünürye Mahallesi’nde bulunan evinden aracı ile sabah işe giderken yolda uçmakta zorlanan bir kuş gördü. İrfan Çatal, kuşun otomobilinin altına girdiğini fark edince hemen durdu. İrfan Çatal, kuşu aracın altından çıkarıp akabinde iş yerine götürdü.
KUŞ DOĞAYA BIRAKILACAK
Kuşun, Türkiye’de nadir görülen ve dünyada da nesli tükenme tehlikesi altında olan Hint gölet balıkçıl kuşu olduğu ortaya çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine Orman İşletme Müdürlüğü görevlisi, Kaymakamlıkta saklanan kuşu teslim aldı. Kuşun, Kastamonu Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’ne götürülerek veteriner kontrolü yapıldıktan sonra doğaya bırakılacağı açıklandı.
HİNT GÖLET BALIKÇIL KUŞU NEREDE YAŞAR? ÖZELLİĞİ NEDİR?
Dünya üzerinde Hint Gölet Balıkçıl kuş türü; İran ve Doğu Hindistan, Burma, Bangladeş ve Sri Lanka bölgelerinde çok az sayıda bulunmaktadır. Balıkçıl kuş; kısa boynu, uzun gagası ve devetüyü rengi ile dikkat çeken bir kuş türüdür.

Bir önceki yazımız olan Gülümsemesiyle İçinizi Isıtan Kirpi başlıklı makalemizde kirpi evde beslenir mi, kirpilerin hayatı ve kirpiler nasıl çiftleşir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz