olum-aninda-insanlarin-en-cok-dile-getirdigi-pismanliklar

Ölüm Anında İnsanların En Çok Dile Getirdiği Pişmanlıklar


Ölüm, hayatın bir gerçeği olarak kabul edilir. Her insanın elbet bir gün karşı karşıya kalacağı kaçınılmaz bir son olarak görülür. İnsanlar, hiç ölmeyecek gibi yaşayarak geri dönülmez hatalar yapıyor olması ecel anında pişmanlık durumlarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ölümün her an insan hayatı içerisinde olduğunun hatırlanması, insan ilişkilerinin düzenlenmesinde çok büyük bir etki oluşturur. Bakım merkezlerinde çalışan kişilerin ölmek üzere olan hastaların sıklıkla dile getirdikleri pişmanlıkları sizler için bir araya getirdik.

Ölmek üzere olan kişilerin büyük bir kısmı geçmiş yıllarında hayalini kurdukları şeyleri yerine getiremedikleri için daima pişman olduklarını dile getirmişlerdir. Başka kişilerin beklentileriyle geçen bir hayatta, özgür kararlar veremiyor olmaları ve isteklerinin yalnızca bir hayal olarak kalmaları ölüm esnasında keder ve çok büyük bir üzüntü olarak gözyaşları haline geliyor.

Pek çok kişi ise, hayatını dolu dolu yaşayamadığını dile getirir. Bu kişiler çok çalışmaktan dolayı son derece pişman olduklarını dile getiriyorlar. Paranın belirli bir zaman aralığında değerli olduğunu eşe, aileye ve çocuklara gerekli ilgi göstermeyip doğayı ve güzellikleri yeterinde keşfedemedikleri için son derece üzgün olduklarını dile getirerek ölümle adeta mücadeleye devam ediyorlar.

Birçok insanın ortak pişmanlığıysa duygularıyla alakalıdır. Hissedilen reddedilme korkusu, cesaretsizlik ve korku gibi etmenlerden dolayı ifade edilemeyen bu duygular ileriki yaşlarda büyük bir pişmanlığın ortaya çıkmasına sebep oluyor. “Belki, cesaretimi o gün toplayabilseydim şuan bambaşka bir yerde olurdum.” cümlesi tüm bu sözlerinin önemini açıklamaya yetiyor aslında.

Ölüm anı geldiği zaman pişmanlık duyulan bir başka şey ise arkadaşlık konularıdır. Yalnızlık duygusuyla birlikte ölüm duygusunun bir araya geldiği bu zor anlarda eski zamanlara özlem duyarak eski dostlar ile iletişimlerin kesilmesi üzerine pişmanlıklarının olduklarını dile getirirler. Mutlu gibi davranmak ölüm esnasında pek çok kişinin sahte olarak yaptığı bir davranıştır. Yalnızlık oldukça zor bir durumdur ve ölüm anında eski dostlara duyulan özlem sıklıkla karşımıza çıkan bir durumdur.

Bakım merkezlerinde çalışan ziyaretçilerimiz varsa, onlarında kendi hikâyelerini sitemiz www.hayalcaddesi.com ‘da yayınlayarak ziyaretçilerimizle buluşturmayı çok arzu ederim. 🙂

Bir önceki yazımız olan Mutfakta Sıklıkla Yapılan Yanlışlıklar başlıklı makalemizde mutfak ve pratik bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

120
116 paylasim, 120 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı