olur-mu-boyle-sey

Olur Mu Böyle Şey?


Hayvanlara yapılan işkencelerin maalesef ki ardı arkası kesilmiyor. Her yeni günde ‘Olur mu böyle şey?‘ dediğimiz haberlere bir yenisi daha eklendi.

Tekirdağ’da aracın arkasına bağlanıp sürüklenerek işkenceye maruz kalan Toraman isimli kangal cinsi köpeğin tedavisi tamamlandı. Toraman artık kendisini bir kap yemek veren ve sıcacık bir yuva sunacak yeni sahibini bekliyor.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde meydana gelen olayı sosyal medya kullanıcıları mutlaka duymuştur. Sadece sosyal medyada değil, televizyon ve gazetelerde de büyük yankı uyandıran bu haber özellikle hayvan severleri derinden yaraladı. Bir aracın arkasına bağlanan Toraman isimli kangal köpek, sürüklenerek işkenceye maruz bırakıldı. Bu görüntülerin sosyal medyada yayınlanması üzerine duyarlı vatandaşların büyük bir tepki göstermesi üzerine Emniyet ekipleri ile Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri Toraman isimli köpeği kontrol altına aldı.

Çorlu Belediyesi Hayvan Barınağı’na teslim edilen Toraman’ın tedavisi burada tamamlandı. Toraman artık sağlıklı ve daha mutlu bir hayata sahip olabilmek için yeni sahibini bekliyor. Köpeğin tedavisini yapan Çorlu Belediyesi veterineri Buse Avcıoğulları ise köpeğin durumu hakkında merak eden herkesi bilgilendirdi. Köpeğin ön patilerinde, kasık bölgesinde ve çeşitli yerlerinde yaralar oluştuğunu söyledi. Tedavisi yapılan ve gerekli tüm bakımları tamamlanan Toraman’ın şuanda sahiplendirilmesi bekleniyor.

Bu olayı yaşayan sadece Toraman değil, binlerce sokak hayvanı maalesef ki insani duygularını kaybeden kişilerin ellerinde işkenceler görüyor. Bu haber ne ilkti ne de son olacak. Geçen günlerde yine sosyal medyada aşina olduğum bir haber aklıma geldi. Kediye tecavüz etmişler ve makatını parçalamışlar. Böyle bir caniliği yapacak ‘adam’ görünümlü canavarların iyi bir ders alması ve korkması için hayvanlara yapılan işkencenin daha ciddiye alınıp gerekli yasal süreçlerde de ağır cezalar ile sonuçlandırılması gerekir.

İnsanlar sadece insanlara zarar vermekle kalmayıp, hayvanları da öldürmeye başladı. Aslında şaşırmamak lazım değil mi? Kendi canından kanından kişileri öldürüp tecavüz eden insanların hayvanlara bu eziyeti çektirmesi gayet ‘normal’. Tabi kime göre ‘normal’? Keşke bu hastalıklı ruhu taşıyan kişilerin alnında ‘ben caniyim’ diye yazsa da hemen tedavi altına alınabilseler.

Umarım her geçen gün daha çok akıllanan ve vicdanının sesine kulak veren bir millet olmayı başarırız.

Bir önceki yazımız olan KFC İlginç Ürünlerine Bir Yenisini Daha Ekledi başlıklı makalemizde kfc menüleriyle telefonu şarj etmek, kfc şarj kutuları ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

73
72 paylasim, 73 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı