Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

‘Osmanlı Subayı’ Sinema Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu!

‘Osmanlı Subayı’ Sinema Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu!

İlk Türk–Amerikan ortak yapımı olan ‘Osmanlı Subayı’ Hollywood filminin Türkiye’deki vizyon tarihi belli oldu. Türk ve Hollywood oyuncu kadrosu ile büyük bir merak içerisinde beklenen The Ottoman Lieutenant (Osmanlı Subayı) filmi ile ilgili tüm merak edilen detayları sizler için derledik. 😊

Michiel Huisman, Hera Hilmar, Josh Harnett ve Ben Kingsley gibi Hollywood’un ünlü isimlerinin yanı sıra Türkiye’den de Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem gibi değerli isimlerin yer aldığı Osmanlı Subayı (The Ottoman Lieutenant) sinema filminin vizyon tarihi belli oldu.

ÇEKİMLERİ TÜRKİYE’DE GERÇEKLEŞTİ

İlk Türk- Amerikan ortak yapımı olan Hollywood filmi The Ottoman Lieutenant (Osmanlı Subayı), Amerika’da Ermeni Lobisi’nin protestolarına maruz kalan ‘Osmanlı Subayı’ 1914 yılında ve 1. Dünya Savaşı’nın başında Doğu Anadolu’da geçiyor.

Çekimleri İstanbul, Kapadokya, Van, Niğde ve Prag’da tamamlanan ‘Osmanlı Subayı’ sinema filminde, savaşın eşiğinde olan bir bölgede iki aşk arasında kalan bir hemşirenin öyküsünü konu alıyor. Film Türkiye’de 19 Mayıs tarihinde seyircisi ile buluşacak.

‘OSMANLI SUBAYI’ FİLMİNİN ÖZETİ

The Ottoman Lieutenant (Osmanlı Subayı) sinema filminin konusu şu şekilde; Lillie (Hera Hilmarsdottir), ülkesi ABD’deki adaletsizlikler nedeni ile büyük bir hayal kırıklığına uğrayan ve daha sonra Osmanlı İmparatorluğu’nda görevi bulunan Amerikalı doktor Jude (Josh Hartnett) ile tanışır. Hera Hilmarsdottir yani Lillie, bu tanışmadan sonra Amerikalı doktor Jude yani Josh Hartnett’e yardımcı olmak için ABD’yi terk eten idealist bir genç kadını canlandırıyor. Lillie, 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı subayı olarak görev yapmakta olan İsmail’e (Michiel Huisman) aşık oluyor. Yapımcılığını Y Production’un yaptığı ve Stephen Brown’ın üstlendiği Osmanlı Subayı sinema filmini Joseph Ruben yönetti. Jeff Stockwell’in senaryosunu kaleme aldığı filmin müziklerini ise Geof Zanelli yaptı.

Bir önceki yazımız olan 'İçerde' Çekimleri Sırasında Panik! başlıklı makalemizde İçerde yeni bölüm izle, İçerde son bölüm izle ve İçerde yeni fragman hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz