oturus-pozisyonuna-gore-kisi-analizi

Oturuş Pozisyonuna Göre Kişi Analizi


Bir kişinin oturuş şekline bakarak nasıl bir karaktere sahip olduğunu öğrenmek ister misiniz? İşte sizin için hazırladığımız ‘oturuş pozisyonuna göre kişi analizi’.

Dik Oturuş

Bu şekilde oturan kişinin kararlı biri olduğu söylenebilir. Geleceğe dair planlarını yapmış ve uyguluyordur. Kontrol edilmeyi sevmez, aksine o kontrol eden taraf olmalıdır. Bulunduğu yeri sahiplenen ve koruyan bir yapısı vardır. Biraz dik başlı, fakat bu da planlarını uygulamaya koyması için gerekli bir özelliğidir.

Rahat Oturuş

Bu kişi sosyal ortamlarda bazı tabuları yıkmıştır. Kendiyle son derece barışık ve etrafa karşı daima olumlu tutumlar sergiler. Ortamdaki herhangi birini kendine rakip olarak görmez. Sempatik ve daima arkadaş canlısıdır. Oturduğu yerden uzun süre gözlem yapmayı sever.

Eğilerek Oturma Pozisyonu

Bu kişi muhtemelen fedakar bir yapıya sahiptir. Kendinden başkalarını düşünür. Bunun kötü olduğunu bilse bile, bu huyuna ne yazık ki karşı koyamaz. Seslenildiği zaman ‘Duymadım?’ dememek için konuşurken insanlara yaklaşır. Nezaket sahibi ve daima pozitif biridir.

Birleşik Ayak Oturuşu

Bu kişi fazlasıyla ciddi ve planlı bir yapıya sahiptir. İlk bakışta ona soru sormaya bile çekinebilirsiniz. Her zaman ikinci bir planı vardır ve daima insanlar ile mesafeli bir ilişkidedir. İçinde bulunduğu ortamı sürekli inceler.

Çapraz Ayak Pozisyonu

Karşınızda lider birini görüyorsunuz desek yanlış olmaz. Lider özelliklerini her an sergilemekten çekinmeyen biridir. Ortama yeni giren birinden daima üstte tutar kendini. Bu yüzden kıskanç ve hırslı biridir.

Bilinçli Oturuş

Bu kişi fazlasıyla rahat ve ortamda bildiği bir konu konuşuluyor havasındadır. Ellere baktığımız zaman, etrafında hep tanıdığı insanların olduğu söylemek mümkün. Diğer insanlardan daha farklı hissediyor. Diğer insanları süzüyor ve kendince değerlendiriyor.

Kararlı Oturuş Pozisyonu

Bu kişi fazlasıyla ciddi bir yapıdadır. Karakteri güçlü ve çok kararlı bir kişidir. Asla konuşmayı başlatan ilk kişi o olmaz. Daima sorulara cevap veren ve yeni soru sormayan kişidir.

Elleri Saklama Pozisyonu

Bu kişi fazlasıyla nazik biridir. Karşısındaki insanın yaptığı hataları görmezden gelecek ve hepsini unutacak kadar da anlayışlı bir kişidir. Fakat ellerini saklaması karşısındakinde güvensizlik oluşturmaktadır. Bu da karakterini hafif gösterir.

Eller Dizlerde

Bu kişi ise lider ruhludur. Fakat liderlik etmekten çok lider olmamayı tercih eder. Yalnızca fikirlerini söyler ve sevdiği insanlara yol gösterir. Kendini farklı hissediyor ve diğer insanlarında ona farklı baktığının farkında. Konulara odaklanmayı seviyor.

Birleşik Eller Oturuşu

Bu kişi fazlasıyla duygusal bir yapıdadır. İnsanlara yaklaşırken çok dikkatli olmaya özen gösterir. Yalnız kalmaktan fazlasıyla korkar.

Bir önceki yazımız olan Yaşlandığınızı Gösteren İşaretler başlıklı makalemizde psikoloji, sağlık ve yaşlanma belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

93
90 Paylaşım, 93 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir