ozur-dilememeniz-gereken-nedenler

Özür Dilememeniz Gereken Durumlar


Asla özür dilemememiz gereken durumlar tabi ki de vardır, Örneğin tatilde olduğunuz için kendinize kızıyor musunuz? Ya da yoğunluktan dolayı birilerine “Hayır” cevabı vermek zorunda kaldığınızdan dolayı üzüntümü yaşıyorsunuz?

Sizlere maddeler halinde yazacağım durumlar için kendinize kızmayın ve özür dilemeyin. Çünkü siz kendinize zaman ayırmaz ve değer vermez iseniz, kendinizi sevmezsiniz. Gün bitmiş olduğunda o günü geri dönülmeyecek şekilde bitirmiş olursunuz ki buda size emin olun çok büyük bir kayıptır, zaman en değerli hazinemizdir unutmayalım…

1-  Kafanızı dinlemek ve sadece kendiniz ile kalmak istediğiniz için dilemeyin

Beli çevrenizdeki yakınlarınız ve sevdikleriniz buna ihtiyaç duymayabilir, ama yalnız kalıp sessiz bir ortamda kitap okumak ve  düşünmek için kimseden izin almak, bundan dolayı üzgün olmak zorunda değilsiniz.

2- Kendi düşüncenizi söylediğiniz için özür dilemeyin

Erkekler düşüncelerini ifade ederken çok rahat davranırken, kadınlar siz ne düşünürsünüz bilmiyorum ama gibi kelimeler kullanarak kendilerini ifade etmeye çalışırlar. Her mekan ve ortamda kendinizi ifade ettiğiniz için ya da ifade ederken özür dilemeyi bırakın.

3- Yardım isterken özür dilemeyin, bu çok doğal bir durum

İstemiş olduğunuz yardım zaten karşı tarafın çok basit bir şekilde isteğine bağlı olarak yapıp ya da yapmama seçeneği mevcut, Yardımı kabul eder yada etmez bir teşekkür ile o anı sonlandırın ama özür dilenecek bir durum yok.

4- Bir şeyi kabul etmediğiniz için özür dilemeyin (Bu önemi)

Davete gitmemeye, proje içerisinde olmamaya ya da o yardıma katılmak istemiyorsunuz, bunu istemiyor iseniz yapmayın, başkalarının istediği şeyleri yapmak zorunda değilsiniz, Peki bunun için özür dilenir mi? Tabi ki de dilenmez…

5- Dağınık olduğunuz için özür dilemeyin

Ev sizin, nasıl bir ortamdan hoşlandığınız gibi birçok şey yazabiliriz ama siz nasıl rahat ediyor iseniz onu yaşamalısınız, diğer bir durum ise çalışıyorsunuz, o sıralar zaman ayıramadığınız gibi birçok sebep sayabiliriz, bunun için kimseden özür dilemenize gerek yok..

7- Duygularınız için özür dilemeyin

Kendinizi üzgün, bunalmış mı hissediyorsunuz? Kimse bunu saklamak zorunda değil, Keyifli olduğunuz durumlarda çevrenizdekilerin de öyle olmasını isteriz ama o keyif ortamda herhangi birinde yok ise saygı ile karşılamayı da bilmemiz gerek. Hisleriniz için kimseden özür dilemeyin ama ortamı da bozmayın…

Bir önceki yazımız olan Aloe Vera ile Güzelliğinizi Keşfedin başlıklı makalemizde aloe vera jeli nasıl çıkartılır, aloe vera jeli nasıl elde edilir ve aloe veranın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

88
83 paylasim, 88 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı