Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2017

Payidar Tüfekçioğlu Hayatını Kaybetti

Payidar Tüfekçioğlu Hayatını Kaybetti

Uzun süredir özel bir hastanede tedavi gören ve karaciğer nakli için donör bekleyen ünlü oyuncu Payidar Tüfekçioğlu, ne yazık ki hastalığa yenik düşerek hayata veda etti. Sanatçının ani ölümü hem hayranlarını hem yakınlarını çok üzdü.

Usta oyuncu Payidar Tüfekçioğlu, tedavi gördüğü özel bir hastanede dün akşam saat 21.40’ta yaşamını yitirdi. Sanatçı Payidar Tüfekçioğlu’nun vefatını menajeri Temmuz Karikutal, sosyal medya hesabından sevenlerine duyurdu. Payidar Tüfekçioğlu, bir süredir hastanede karaciğer nakli için donör bekleyen hastalar arasındaydı.

PAYİDAR TÜFEKÇİOĞLU KİMDİR?

Payidar Tüfekçioğlu, 1962 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Tiyatro bölümünden mezun olan Payidar Tüfekçioğlu, konservatuar eğitimini tamamladıktan sonra Devlet Tiyatroları’nda çalışmaya başladı. Bursa Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu ve Antalya Devlet Tiyatrosu’nda görev alan Payidar Tüfekçioğlu, son olarak İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev almıştır. Tiyatro ve sinema alanındaki çalışmalarının yanı sıra dublaj çalışmaları da yapmıştır. Hollywood filmlerinin önemli oyuncularının Türkçe dublajlarını yapan Payidar Tüfekçioğlu’nun en bilindik seslendirmeleri ise Sylvester Stallone, Morgan Freeman, Bruce Willis, Samuel Jackson ve Clint Eastwood gibi önemli aktörlerin Türkçe dublajlarını yapmıştır. Payidar Tüfekçioğlu’nun rol aldığı diziler ise Hünkarın Bir Günü, Acayip Hikayeler, Ölümsüz Aşk, Naciye’yi Kim Sevmez, Aşkın yolculuğu, Kurtlar Vadisi Pusu, Yunus Emre ve Sudan Bıkmış Balıklar dizisidir.

USTA OYUNCUNUN ÖDÜLLERİ

Yer Altından Notlar: Afife Tiyatro Ödülleri En iyi Erkek Oyuncu 2007

Bağla Şu İşi: Avni Dilligil En İyi Erkek Oyuncu 2000

Bir önceki yazımız olan Transseksüel Başkomiser Gündemde başlıklı makalemizde transseksüel nedir, transseksüel hastalık mıdır ve transseksüel psikolojik bir şey mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz