Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Plasentadan Yapılan Şeylere Şaşıracaksınız!

Plasentadan Yapılan Şeylere Şaşıracaksınız!

Plasentanın tedavi amaçlı pek çok rahatsızlığa iyi geldiği konusu her ne kadar tartışmalara açık olsa da, birçok anne 9 ay boyunca bebeğe hayat veren plasentanın gerçektende faydalı olduğunu iddia ediyor. Daha ilginci ise plasentadan neler yapıldığı… Gelin birlikte keşfedelim!

NEMLENDİRİCİ YAPTIRANLAR

Bazı anneler plasentalarını kozmetik firmalarına gönderip onlara nemlendirici krem yapmalarını talep ediyor. Sonucu merak ediyorsanız, anneler kullandıkları en iyi kozmetik ürünü olduğunu belirtiyor.

GÜBRE OLARAK KULLANANLAR

Plasentanın diğer tıbbi atıklar ile atılmasına izin vermek yerine, bazı ebeveynler onu yere gömmeyi ve sonsuza kadar çocuğuna bağlanacak bir bitki yetiştirmeyi tercih edebiliyor.

MERHEM YAPANLAR

Doğal yağlar ve bitkiler ile kombin edildiği zaman plasenta tozu, homeopati ve bitkisel ilaçlara güvenenler için yanıklara ve tahriş olmuş meme uçlarına karşı iyileştirici bir merhem olarak kullanılabilmektedir.

OYUNCAK AYI YAPANLAR

Yurtdışında plasentayı bebeklerin oyuncak ayısına dikilmesi için özel bir dikiş seti satıldığını biliyor muydunuz? Plasenta, deniz tuzu ve diğer doğal maddeler ile işlenerek basılabilir bir materyal haline getiriliyor. Ardından desene göre şekillendirilerek oyuncağın üstüne dikiliyor.

SANAT ESERİ YARATANLAR

Bir parça sanat eseri yapmak için plasentayı bir tür fırça olarak kullananlar bile var desek ne derdiniz? Yeni anne ve babalar bu şekilde sanat yapabilir ya da plasentayı temizleyecek ve resim boyamak için kullanacak bir sanatçıya hediye edebilir.

KURUTUP KAPSÜL YAPANLAR

Plasentayı gerçekten yemek zorunda kalmadan plasentayı toz haline getirip ve başka ilaçlar gibi kapsüllere koyanlarda var. Bu kapsüllerin vücudun demirini geri kazandıracağına ve genel ruh sağlığına yardımcı olacağına inanılıyor.

İÇECEK YAPANLAR

Plasentayla yapılan yemekler sizin iştahınızı açmıyorsa, bir de çoğu annenin taze meyve karıştırarak yaptığı buzlu ve meyveli içecekleri deneyin.

ALÇIYLA KARIŞTIRIN

Anne adaylarının hamileyken gebe karınlarını alçı ile komple kaplattığını duymuşsunuzdur, fakat plasentayı tutup onu alçıyla ölümsüz hale getirmeyi hiç duydunuz mu? Plasentayı korumak için özel bir yol bulmak isteyen ebeveynler için çok yaratıcı bir tercih olabilir.

YEMEK YAPANLAR

Plasentanın tadına bakmak birçok kişi için yeterince mide bulandırıcı gelebilir, fakat bazı aileler plasentayı malzeme olarak kullanarak enfes yemekler ortaya çıkardıklarını iddia ediyor. Hatta sırf plasentadan yemek yapmak için lazanyadan pizzaya kadar birçok tarifin yer aldığı plasentalı tarifler kitabı bile var.

TAKI YAPTIRANLAR

Plasentayı yüzünüze sürmek istemiyorsanız, boynunuza takmaya ne dersiniz? Çoğu anne bebeğiyle daha güçlü bir bağ kurmak için plasentadan kolye yaptırıp takıyor.

Bir önceki yazımız olan Sizi Sakız Çiğnemekten Soğutacak Gerçekler başlıklı makalemizde sakız çiğnemek şişkinlik yapar mı, sakız çiğnemek kilo verdirir mi ve sakız çiğnemek gaz yapar mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Tahsin dedi ki:

    iğrenç… resmen çocuktan soğudum.

Yorum Yaz