Polikistik-Over-Nedir

Polikistik Over Nedir?


Kas ve sinir hücreleri hariç, sağlıklı vücut hücreleri bölünebilme yeteneğine sahip olur. Ölen hücrelerin yenilenmesini sağlamak ya da yaralanan dokuların onarımının yapılması için bu özelliklerini kullanır. Kanser hücreleri ise birikir ve tümörleri meydana getirir. Tümörler normal dokuların sıkışmasına neden olabilir, hatta ve hatta içine sızarak zarar görmesine sebep olabilir. Kanser hücreleri tümörden ayrılırsa vücudun diğer bölümlerinde tümör grupları oluşur ve gitgide büyümeye devam ederek kanserin diğer bölgelere de yayılmasına neden olur.

Polikistik over rahatsızlığını vücudunda taşıyan kadınlarda rahim içi kanseri olma riski çok daha fazladır. Rahim içi kanseri son günlerde kadınlarda en sık görülen kanser çeşitlerindendir. Şişmanlık, rahim içine ait tabakanın adet kanamasıyla dökülmesi ve çocuk doğurmamak gibi durumlarda kanser riskini arttıran sebepler arasında yer alır.

Polikistik over rahatsızlığı olan kadınlarda adet kanamasının olabilmesi için 3 ayda 1 ilaç kullanması gerekir. Bu mevcut olan tehlikeyi azaltmaya yöneliktir. Rahatsızlığı olan kadınların uzun bir süre adet kanamasının olmaması durumunda ise endometrial biyopsi tedavisinin yapılması gerekir.

Rahim kanserinde tanının konulması ve tedaviye başlanması, kanseri yenmede oldukça hayati bir önem taşır. Yapılan incelemelerde rahimden kürtaj işlemiyle alınan materyalin incelenmesi dikkate alınır.

Tedavi boyunca hormonal ilaç kullanımı istemiyorsanız ya da çocuk sahibi olma isteğiniz yoksa rahmin ve yumurtalıkların çıkartılması kalıcı bir çözüm olacaktır. Yaşa bağlı olarak tedavinin başarı oranı değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sabah İnsanı Olmak başlıklı makalemizde egzersiz, sağlık ve spor hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

75
74 paylasim, 75 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı