Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Portakal İçinde Türk Kahvesi

Portakal İçinde Türk Kahvesi

Sosyal medya hesaplarında kullanıcıların geçen günlerde paylaşmaya başladığı ve herkes tarafından denenen portakal kabuğu içinde Türk kahvesi çok kısa bir sürede ilgi odağı olmayı başardı. Binlerce kişi sosyal medyada Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan kahveyi, cezvede değil de portakal kabuğu içerisinde pişirerek paylaşmaya başladı. Yapımı normal kahveye göre biraz daha uğraş gerektiren portakal içinde Türk kahvesi, farklı tadı sayesinde deneyenlerin oldukça hoşuna gitmişe benziyor.

PORTAKALIN KAHVEYE KATTIĞI AROMA HERKESİN HOŞUNA GİTTİ

Sosyal medya üzerinde gördüğü portakal içinde Türk kahvesini Eskişehir’deki işletmesinde deneyen ve müşterilerine ikram eden kafe işletmecisi Oğuzhan Erol, daha önce duyulmayan bu lezzetin büyük bir ilgi topladığını ifade etti. Oğuzhan Erol, son dönemde portakallı kahve trendinin nimetlerinden yararlandığı ifade ederken, denemelerinden olumlu sonuçlar aldığını ve portakalın kahveye kattığı ekstra aromanın herkes tarafından beğenildiğini belirtti.

Tamamen doğal olan portakal içinde Türk kahvesi, portakalın içi oyulduktan sonra ateşin üzerinde su ve kahve ile birlikte pişirilerek yapılıyor. Tabi ki normal kahveye göre yapanı biraz daha uğraştırıyor. Portakalın içi boşaltılıyor, ateşe konulduktan sonra portakalla birlikte kahve pişirildiği için yapımı biraz daha uzun süren bir lezzet. Eskişehir’de duyulmuş bir şey değil portakal içinde Türk kahvesi, fakat İstanbul’da oldukça popüler bir içecek.

PORTAKAL İÇİNDE TÜRK KAHVESİ YAPIMI

Oğuzhan Erol, portakal içinde Türk kahvesinin yapımını sizler için anlattı. Bana da paylaşmak düştü. 🙂

İhtiyacınız olan malzemeler; Elbette ki Türk kahvesi, su ve portakal. 🙂

İlk olarak portakalın içini boşaltıyorsunuz. Tam olarak boşalmasa bile kahve alacak kadar bir boşluk olması yeterli olacaktır. Daha sonra ise portakalın içerisine kahve ve suyu ilave ediyorsunuz. Damak zevkinize göre dilerseniz şekerde atabilirsiniz. Ardından hazırladığınız bu portakallı kahveyi kısık ateşteki ocağa koyuyorsunuz. Yavaş yavaş pişmesini bekleyin. Merak etmeyin! Portakal kabuğu ateşten dolayı delinmeyecektir. 🙂

Siz hala portakallı Türk kahvesini denemediyseniz ve evinizde portakal varsa, hemen işe koyulun ve lezzetin tadını çıkarın derim. 🙂 Eminim ki, bu lezzet yakında tüm kafelerde hakimiyetini sürdürecek… Elbette ki hakiki Türk kahvesinin yeri her zaman ayrı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Usta Oyuncu Ayberk Atilla Kansere Yenik Düştü başlıklı makalemizde kiralık aşk final, Ayberk Atilla hayatını kaybetti ve Ayberk Atilla neden öldü hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz