pozitif-enerjiyi-evinize-yansitin

Pozitif Enerjiyi Evinize Yansıtın


Huzurlu ve pozitif enerji ortamına sahip bir evde yaşamayı kim istemez ki. Eviniz ortamı ne kadar pozitif enerjiye sahip ise ruh halinizi ve motivasyonunuzu olumlu yönde etkiler. Sabah güne başlarken daha huzurlu başlar ve gün içerisinde hem enerjiniz yüksek olur hem de daha verimli bir gün geçirmenizi sağlar.

Evinizin içerisinde negatif enerji olduğunu düşünüyor ve pozitif enerjiyi evinize yansıtmak istiyorsanız “Hayal Caddesi” ekibi olarak sizlere birkaç önerimiz var.

Sabah kalktığınızda ilk evinizi havalandırın

Sabah güneşinin evinize girmesine izin verin. Perdelerinizi ve camlarınızı açarak evinizi havalandırarak hem evinizin hem de kendi enerjinizi yenileyin. Özellikle güneşli bir hava da evinizi havalandırmanız ve güneşin evinizin içini doldurması ruhunuzun yenilenmesini sağlayacaktır.

Hoş ve hafif kokular ile evinizin atmosferini değiştirin

pozitif-enerjiyi-evinize-yansitin-03

Rahatlatıcı ve aromatik kokular evinizin enerjisini değiştirmesiyle birlikte ruhunuza rahatlatıcı dokunuşlar ile sizi dinlendirir. Evinizde hoş bir atmosfer yaratmak için dekoratif olan çubuklu ve cam içerisinde muhafaza edilen kokulardan faydalanabilirsiniz.

Bitkiler ile evinizi canlandırın

pozitif-enerjiyi-evinize-yansitin-01

Evinizin ister bir köşesini isterseniz de belirli bölümlerini evde rahatlıkla yetiştirebileceğiniz bitkilere ayırabilirsiniz. Bitkiler evinizin ortamını sıcacık bir hale getirmesinin yanı sıra evinizi renklendirmeniz de oldukça etkilidir. Evinizin içerisinde yaratacağı temiz hava ile pozitif enerji yaratmış olacaksınız. Ayrıca bitkilerin bakımını yaparken ruhunuzun pozitif enerji ile dolduğunu fark edeceksiniz.

Evinizin ışıklandırmasını gözden geçirin

pozitif-enerjiyi-evinize-yansitin-04

Yoğun ve beyaz ışık kullanıyorsanız gözlerinizin çabuk yorulmasına ve kendinizi rahatsız hissetmenize neden olur. Işıklandırma için en doğru tercih sarı ışık ile evinizi aydınlatmanız olacaktır. Sarı ışık kullanın ancak sarı ışık tonunun keskin tonlarda olmamasına yumuşak tonlarda olmasına dikkat edin. Oturma odanız da ya da balkonunuzda kitap okurken kullanacağınız lambaderler hem sizi yormayacaktır hem de evinizde güzel bir görünüm ortaya çıkaracaktır.

Odaların köşelerine tuz ekleyin

pozitif-enerjiyi-evinize-yansitin-05

Evinizde kötü enerji olduğunu düşünüyor ve bunu hissediyorsanız ilk önce odalarınızın köşe kısımlarına 1 tatlı kaşığı kadar tuz koyun ve evinizin yaklaşık 1 saat havalandırın. Tuz negatif enerjiyi çeker ve dışarı çıkmasını sağlar.

Adaçayının rahatlatıcı etkisini deneyin

pozitif-enerjiyi-evinize-yansitin-06

Negatif enerjinin hem evinizi hem de kendinizi etkilediğini düşünüyorsanız adaçayını denemelisiniz. Adaçayını bir kap içerisinde yakarak tütsü olarak evinizde dolaştırmanız evinizdeki ve sizdeki negatif enerjinin gitmesini sağlayacaktır. Genel kabul görmüş olan adaçayı yakmayöntemini çoğu kişi uygulamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Çamaşırların Sırrı başlıklı makalemizde leke çıkarma ve pratik bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

92
87 Paylaşım, 92 Beğeni

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evin icerisindeki enerjiyi sağlamak için özellikle ışıklandırma ve evin havalanması çok fark ediyor diğer önerilerde gayet güzel teşekkürler