rachael-farrokh-adina-bir-yardim-kampanyasi-baslatildi

Rachael Farrokh Adına Bir Yardım Kampanyası Başlatıldı


rachael-farrokh-adina-bir-yardim-kampanyasi-baslatildi-5Amerika’da yaşamını sürdüren Rachael Farrokh, anoreksiya hastalığına yakalandığı günden itibaren tam olarak 18 kiloya kadar düştü. Rachael Farrokh için düzenlenen yardım kampanyası sayesinde tedavi olan kadın, yeniden kilo almaya başladı.

Rachael Farrokh, anoreksiya hastalığına yakalanmadan önce 56 kiloydu. Rachael Farrokh bir aktrismiş. Gittiği spor salonunda hoca olarak görev yapan Rod Edmondson ile tanıştıktan sonra birbirlerine aşık olup hayatlarını birleştirmeye karar vermişler.

rachael-farrokh-adina-bir-yardim-kampanyasi-baslatildi-4

Tanışmalarının ve evliliklerinin ilk dönemleri eşi Rod Edmondson’a sorulduğunda Rachael Farrokh’un yetenekli, güzel, sağlıklı ve çok zeki bir kadın olduğunu söylemiş. Kendini geliştirmek için eşinin çok aktif bir insan olduğunu belirten Rod Edmondson, onur öğrencisi ve okul birinci olarak mezun olan eşiyle her zaman gurur duymuş. Ayrıca eşinin çok mükemmeliyetçi bir insan olduğunu da konuşmasına eklemiş.

rachael-farrokh-adina-bir-yardim-kampanyasi-baslatildi-2

Aslında her şey Rachael Farrokh’un anoreksiya nervoza hastalığına yakalanması ile birden bozulmaya başlamış. Bu kilo kaybı o kadar fazlaymış ki, Rachael Farrokh 37 yaşında aniden 18 kiloya kadar düşmüş. Tedavisi oldukça masraflı olan bu hastalık için ise Rachael Farrokh adına bir yardım kampanyası başlatıldı. Rachael Farrokh şimdi tedavi görüyor ve her geçen gün sağlığına biraz daha kavuşuyor.

rachael-farrokh-adina-bir-yardim-kampanyasi-baslatildi-3

Anoreksiya Nervoza Nedir?

Özellikle genç kadınlarda çok daha sık görülebilen yemek yememek, çok az uyumak ve buna rağmen çok aktif olmakla ortaya çıkan psikolojik bir bozukluktur. Bu hastalık genel olarak ergenlik döneminde ortaya çıkar. Nadiren de olsa erişkin çağında da çıktığı gözlemlenmiştir. Çok genel bir ifade ile özetlemek gerekirse, aşırı zayıflama tutkunu olan her bireyde bu hastalığın görülme olasılığı vardır.

Bu konudan çıkarmamız gereken mesaj ne mi? Görüldüğü gibi her şeyin fazlası nasıl zararlıysa (aşırı kilolu olmak, obezite vb.) aşırı zayıflamanın da insan vücudu için çok büyük bir zararı vardır. Hele ki bu zayıflama durumunun psikolojik bir bozukluk olan anoreksiya nervoza dönüşmesi çok daha tehlikeli boyutlarla karşı karşıya gelinmesine neden olabilir.

Sağlıklı beslenmek ve sağlıklı bir zihne sahip olmak sizi hem fit tutacak hem de normal bireyler olarak kaliteli yaşamanızı sağlayacaktır.

Hoşça kalın…

Bir önceki yazımız olan Batı Afrika'nın En Büyük Kalçalarına Sahip başlıklı makalemizde eğlence, instagram fenomenleri ve magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

113
112 paylasim, 113 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı