Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Reina Teröristinin Gözaltına Alınan Eşinin İlk İfadesi

Reina Teröristinin Gözaltına Alınan Eşinin İlk İfadesi

Reina saldırısını düzenleyen terörist, Kırgızistan’dan eşi ve 2 çocuğu ile 20 Kasım’da uçakla İstanbul’a geldi. Buradan karayolu ile ilk önce Ankara’ya giden terörist ve ailesi daha sonra yine karayolunu kullanarak 22 Kasım’da Konya’ya geldi.

 TERÖRİST KONYA’DA EV KİRALADI

Konya’da emlakçı aracılığı ile aylık 1.100 TL kira ödeyerek stüdyo tipi daire kiralayan terörist, 3 aylık kira parasını ise peşin verdi. Teröristin çevredekilere iş bulmak amacı ile Konya’ya geldiğini söylediği öğrenildi.

TERÖRİST 29 ARALIK’TA İSTANBUL’A GİTTİ

Teröristin 29 Aralık’ta saldırı için karayolunu kullanarak İstanbul’a gittiği bilgisine ulaşıldı. Teröristin Konya Otogarı’nda bulunurken güvenlik kameraları tarafından kaydedilen görüntülerine ulaşıldı. Terörist İstanbul’a gitmek için otobüs bileti alırken ise Ebu Muhammed ismini kullanmış.

EŞİ HER ŞEYİ TELEVİZYONDA ÖĞRENDİ

Teröristin gözaltına alınan eşi ise yaşanan saldırı olayını televizyondan öğrendiğini söyledi. Eşinin DEAŞ’a sempati duyduğunu bile bilmediğini öne sürdü. Dün akşam televizyon kanallarında saldırganın görüntüsü yayınlandıktan sonra kiraladığı evin bölgesinde oturan vatandaşların 155 Polis İmdat Hattı’nı arayarak teröristi gördüklerini ihbar etti.

Bir önceki yazımız olan 'Mavi Bisiklet' Filmi Fransa'da Yarışacak başlıklı makalemizde vizyondaki filmler, sinema haberleri ve film festivalleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz