rimel-fircasi-ile-evde-manikur-yapmak-mumkun-mu

Rimel Fırçası İle Evde Manikür Yapmak Mümkün Mü?


Manikür yaptırmak söz konusu olduğu zaman özellikle hijyenik olup olmadığından emin olamadığınız salonlarda manikür yaptırmanız ciddi riskler taşımaktadır. Evinizde kendi kişisel bakım ürünleri ve araçlarınızla yapacağınız manikür çok daha iç rahatlatıcı olacaktır. Peki, tırnak etlerinizi kesmeden manikür yapmanız mümkün mü? İşte bu sorunun cevabını ararken sizler için bulduğum bir yöntemi paylaşmak istedim. Rimel fırçası ile evde manikür yapmak mümkün mü? Denemediğim bir yöntem olsa da, sizlerle bu yöntemi paylaşmak istedim. Deneyenler yorum bırakabilir.

Evde manikür yapmanız için ihtiyacınız olan şeylerle işe başlayayım. Eski bir rimel fırçasını su altında sabunla iyi bir şekilde temizleyin.

Tırnak etlerinizden kurtulmanın  bir yolu ve birçok markada bulunan kütikül giderici jelleri ve kremleri kullanmanız gerekiyor. Bu ürünleri satın alarak evde kolay bir şekilde hijyenik bir manikür yapmanız mümkün olacaktır. Bu iki ana malzemeyi hazırladıktan sonra maniküre başlayabilirsiniz.

Her markanın kütikül çıkarıcı, yani tırnak eti çıkarıcı ürünlerinin kullanımı arasında ufak farklılıklar vardır. Bu yüzden aldığınız ürünün nasıl kullanılması gerektiğini araştırıp uygularsanız, etkili bir sonuç alabilirsiniz. Kütikül giderici kremi tırnak etlerinizin üzerine sürün. Ürünün üzerinde yazan süre kadar bu şekilde bekleyin.

Bu sırada bir kap içerisine sıcak su koyun. Bekleme işleminin ardından sürdüğünüz jelin bir miktar gitmesi ve tırnak etlerinizin biraz daha yumuşaması için ellerinizi durulayın. Daha sonra ellerinizi hafifçe kabın içinde bulunan suyun içerisinde tutun ve bir yandan rimel fırçası ile tırnak etlerinizi nazik bir şekilde fırçalayın. İşlem bittiği zaman kütikül itici aparat yardımı ile tırnak etlerinizi geriye doğru itin. İşlemi tamamladıktan sonra elleriniz hazır hale gelecektir.

Bu bakım ürününü haftada en fazla 2 defa kullanabilirsiniz. Bu işlemi yaptığınız zaman tırnak dibi etlerinizi kesmediğiniz için tırnak dibinde yer alan koruma bariyerini kaybetmemiş olacaksınız. Bu sayede mikropları da engellemiş olacaksınız.

Bu aşamadan sonra ojenizi sürebilirsiniz. 1 kat parlatıcı veya tırnak koruyucu uyguladıktan sonra ilk kat ojenizi sürün. Biraz kurumasını bekleyin ve sonra ikinci kat ojeyi sürün. İşte manikürünüz bitti!

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatmada Çilek Etkili Midir? başlıklı makalemizde ağız ve diş sağlığı, diş beyazlatma ve doğal diş bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

109
106 Paylaşım, 109 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir