Robin Hood Restoranında Evsizler Karnını Doyuruyor


Robin Hood ruhu, İspanya’nın Madrid şehrinde bulunan bir restoranda hala yaşıyor. İngiliz halk hikayelerinde geçen, zenginlerden çalıp yoksullara veren Robin Hood’un adı İspanya’da bir restorana verildi.

Robin Hood Restaurant’da sabah yemeğini ve öğle yemeğini yiyen müşterilerden bir miktar fazla ücret alınarak evsizlere akşam yemeği sunuluyor. Aralık 2016’da açılan bu restoranın sahibi 80 yaşında olan Katolik papaz Angel Garcia Rodriguez.

Bu restoranda akşamları evsizlere mantarlı et suyu çorba, hindi eti, patates ve puding gibi yiyeceklerden oluşan oldukça doyurucu menüler sunuluyor. Business Insider’ın haberine göre, her akşam restoranda ihtiyacı olan 100 kişinin karnının doyurulması sağlanıyor.

Yoksullar için ödeme yapan müşteriler, daha şimdiden Nisan 2017’ye kadar olan tüm öğle yemeği rezervasyonlarını doldurdu. Restoranın bazı mutfak malzemeleri ise lüks otellerden ve ünlü şeflerden geliyor. Oteller ve ünlü şefler lokantaya yardım gönderme konusunda adeta rekabet içine girmiş durumdalar.

Restoran sahibi Katolik papaz Angel Garcia Rodriguez, evsiz insanlarında diğer müşteriler gibi aynı lezzette ve çeşitlilikte yemek yemelerini istediğini dile getirdi. Katolik papaz Angel Garcia Rodriguez gelen evsiz insanlara plastik bardaklarda değil, diğer müşterileri ile aynı kalitede kristal bardaklarda servis sunulduğunu, aynı zamanda dostane ve sohbet içeren bir atmosferde yemek yemelerini sağlamak için çabaladığını dile getirdi.

Gerçekten harika bir konsept. Keşke Türkiye’de ve diğer ülkelerde de bu tarz bir restoran olsa. 🙂

Bir önceki yazımız olan Kış Tatilinin Keyfini Çıkarabileceğiniz Kayak Merkezleri başlıklı makalemizde kayak merkezleri, seyahat ve snowboard hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

106
104 paylasim, 106 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı