Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2017

Robin Hood Restoranında Evsizler Karnını Doyuruyor

Robin Hood Restoranında Evsizler Karnını Doyuruyor

Robin Hood ruhu, İspanya’nın Madrid şehrinde bulunan bir restoranda hala yaşıyor. İngiliz halk hikayelerinde geçen, zenginlerden çalıp yoksullara veren Robin Hood’un adı İspanya’da bir restorana verildi.

Robin Hood Restaurant’da sabah yemeğini ve öğle yemeğini yiyen müşterilerden bir miktar fazla ücret alınarak evsizlere akşam yemeği sunuluyor. Aralık 2016’da açılan bu restoranın sahibi 80 yaşında olan Katolik papaz Angel Garcia Rodriguez.

Bu restoranda akşamları evsizlere mantarlı et suyu çorba, hindi eti, patates ve puding gibi yiyeceklerden oluşan oldukça doyurucu menüler sunuluyor. Business Insider’ın haberine göre, her akşam restoranda ihtiyacı olan 100 kişinin karnının doyurulması sağlanıyor.

Yoksullar için ödeme yapan müşteriler, daha şimdiden Nisan 2017’ye kadar olan tüm öğle yemeği rezervasyonlarını doldurdu. Restoranın bazı mutfak malzemeleri ise lüks otellerden ve ünlü şeflerden geliyor. Oteller ve ünlü şefler lokantaya yardım gönderme konusunda adeta rekabet içine girmiş durumdalar.

Restoran sahibi Katolik papaz Angel Garcia Rodriguez, evsiz insanlarında diğer müşteriler gibi aynı lezzette ve çeşitlilikte yemek yemelerini istediğini dile getirdi. Katolik papaz Angel Garcia Rodriguez gelen evsiz insanlara plastik bardaklarda değil, diğer müşterileri ile aynı kalitede kristal bardaklarda servis sunulduğunu, aynı zamanda dostane ve sohbet içeren bir atmosferde yemek yemelerini sağlamak için çabaladığını dile getirdi.

Gerçekten harika bir konsept. Keşke Türkiye’de ve diğer ülkelerde de bu tarz bir restoran olsa. 🙂

Bir önceki yazımız olan Kış Tatilinin Keyfini Çıkarabileceğiniz Kayak Merkezleri başlıklı makalemizde tatil, kayak merkezleri ve kış tatili için mekanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz