Sabah İnsanı Olmak


Hayatın akışına kapılmak ve günün gerisinde kalmamak için sabah insanı olmak size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir. Formunuzu korumanıza, kendinizi sağlıklı hissetmenize ve streslerden arınmanızı sağlar. İşte sabah insanı olmanın püf noktaları…

Bir Sürü Alarm Kurun

İlk önce vücut saatinizi bu düzene alıştırmanız gerekir. Bir davranışın alışkanlığa dönüşmesi 21 gün alıyormuş. Bu demek oluyor ki, 21 gün dişinizi sıkmanız gerekiyor. Bu sürede alarm sizin en yakın arkadaşınız olacak. Kalkacağınız saate karar verin ve yarım saat öncesinden alarm kurun. Yalnızca iki tane alarm ile sınırlı kalmayın, arka arkaya dört beş tane alarm kurun.

Bir Gece Önceden Her Şeyi Hazırlayın

Sabahları erken kalkmayı sevmemenizin en büyük nedeni uyku sersemliği ile aradığınız şeyleri bulamamanızdır. Bir gece önceden tüm eşyalarınızı, kıyafetlerinizi ve çantanızı hazırlayın. Bu sayede hem daha fazla uyuyacaksınız hem de zaman kaybetmeden güne başlamış olursunuz.

Akşamları Erken Yatın

Gece 12-1 gibi yatmakla 10’da yatmak arasında erken kalkmanız açısından çok fark vardır. Geç yattığınız zaman sabahları uyanmanız çok daha zor olacaktır. Erken yatmakta zorluk çekiyorsanız, kendinizi motive etmenizi öneririm. En sevdiğiniz dizi ya da program televizyonda dönüyor olsa bile, televizyonu kapatıp uyku haline geçmenizi daha kolay bir hale getiren aktivitelere odaklanmanız gerekir.

Sizi Kalkmaya Zorlayacak Bir Şeyler Bulun

Biliyorum ki, bazı sabahlar canınız yataktan hiç çıkmak istemeyecek. Önceki gününüz çok yoğun geçtiyse ve akşam geç yattıysanız bu durumun olması kaçınılmazdır. Fakat sabah insanı olmak istiyorsanız, kendinizi daha dinç hissetmek için erkenden kalkıp spor yapmalısınız. Sabahları sizi kalkmaya zorlayacak iyi bir aktivite bulduğunuz zaman çok daha rahat edersiniz.

Spor Yaptığınız Yer Size Yakın Olsun

Sabah insanı olmak istiyorsanız, hevesinizi kaçıracak detaylardan kendinizi arındırmanız gerekiyor. Spora giderken kat edeceğiniz mesafe çok önemlidir. Spor salonu tercih ederken gideceğiniz salonun işyerinize ya da evinize yakın olması bu tatsız üşengeçliği üzerinizden silip atacaktır.

Sonuca Odaklanın

Kendinizi daha dinç hissetmek için illa ki yatıp saatlerce uyumanıza gerek yok. Dahası uyku daha çok uyku getirecektir. Harekete geçtiğinizde vücudunuzda salgılanan hormonlar yorgunluk hissinizin zamanla enerjiye dönüşmesini sağlar ve daha dinç hissetmenize yardımcı olur. Kendinizi daha iyi hissetmek, sağlıklı olmak ya da zayıflamak için sabah insanı olmaya karar verdiğiniz bu süreçte istediğiniz sonuçları elde etmeye başladığınız zaman kendinizi çok daha mutlu ve enerjik hissedeceksiniz.

Hoşça kalın…

 

Bir önceki yazımız olan Embriyo Transferi Olan Hasta Nelere Dikkat Etmelidir? başlıklı makalemizde hamilelik, kadın sağlığı ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

73
69 paylasim, 73 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı