Sabırlı Olmanın Gücü


Kutsal kitaplarda, bilge insanların sohbetlerinde her daim övülen bir erdem olarak bilinen sabırlı olmak, sizce neden bu kadar önemlidir?

Sabırlı olmanın gücü ilk olarak insanı başarıya götürmesiyle ortaya çıkar. Çevrenizde tanıdığınız ya da duyduğunuz başarılı olan insanlara bakın… İstisnasız olarak hepsi sabır göstermiş insanlardır. Sabırlı olmak, önünüze çıkan olumsuzluklara ve engellere rağmen direnç göstermiş olmaktır. Hedefe varacakları anı düşünerek sabreden ve farklı yolların arayışına girmeden hedefine ulaşmaktan asla vazgeçmeyen, yani sabreden insanlar her zaman başarılı olmaktadır.

Elbette ki her zaman sabretmek ve arayışları sürdürmek size başarıyı getirmeyebilir. Fakat getirme ihtimalini düşünerek her zaman direnmek gerektiğini de unutmamak gerekir. İçinizdeki umudu yitirmeden her ne konuda olursa olsun sabırlı olmanın gücü size kendini hissettirecektir.

Hiçbir şeyi aramayan bir insanın bir şey bulmasını beklemek saçma olur, öyle değil mi? Hatasız kul olmaz, derler. Hataları olmayan kişiler aslında bu hayatta hiçbir şey yapmamış olan kişilerdir. Bu sebepten dolayı siz başarı yolunda emin adımlarla ilerlemeli ve önünüze çıkan engelleri her zaman aşmaya çalışmalısınız. Bu sayede yaptığınız her hatadan ders olarak aynı hatayı tekrar etmeden yolunuzu kaldığınız yerden ama daha sağlam bir şekilde devam edebilirsiniz. Karşınıza çıkan en ufak bir engelde isyan etmek ve pes etmek size bir çözüm sağlamayacaktır. Bu gibi durumlarda olaylara sakin bir şekilde yaklaşmalı ve sabır göstererek çözümler aramalısınız. Sizin için her zaman en iyi yol bu olacaktır.

Sabır… Sabır… ve Sabır!

Sabrın gücüne sadece insanlardan değil, doğadan bile örnek verebilmek mümkün. Çok yumuşak ve naif bir yapıya sahip olan suyun, çok sert ve çetin olan bir kayayı nasıl delebildiği bir düşünün. Su çok yumuşak bir madde olmasına rağmen oldukça sert bir kayayı sabırla delebilme gücüne sahiptir. Aşılmaz görünen engelleri sabırla aşabileceğinizin farkında olursanız, hayatta hedeflediğiniz her ne varsa ona çok daha yakın olursunuz.

Eğitim, kariyer, evlilik, gelecek… Kısacası her şey için sabretmeyi öğrenmelisiniz.

Sabırlı olmak size mutlaka olumlu etkiler katacaktır.

Hoşça kalın…

Bir önceki yazımız olan Empati Neden Önemlidir? başlıklı makalemizde empati, eş duyum ve kişisel gelişim hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

78
73 paylasim, 78 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı