sac-bakim-maskesi

Saç Bakım Maskesi Tarifleri


Her kadının arzusudur sağlıklı, güçlü, parlak ve canlı saçlara sahip olmak. Saçlarının güzel görünmesini, yumuşak olmasını ve güzel kokmasını ister. Ancak hem kendi sağlığımızla ilgili sorunlar hem de dış etkenler yüzünden saçımız yıpranabilir. Güçsüzleşip kırılabilir, dökülebilir. Bu geri dönülmez bir son değildir ve bu durumu telafi etmek için birçok yol vardır.

Çok para harcamaktan kaçınıyor ve çözümü doğal yollarda bulmak istiyorsanız, düzenli olarak saç bakım maskesi tarifleri okuyup uygulamalısınız. İhtiyacınız olan amaca yönelik birkaç tanesini sizin için derledik. Evdeki malzemelerden, eczaneden ya da aktardan alabileceğiniz bitkisel ürünlerle kolaylıkla hazırlanabilir.

Kuru Saçlarınıza Canlılık Katmak İstiyorsanız

Bir çay bardağının dörtte biri kadarını dolduracak kadar badem yağını ve bir A vitamini ampulünü karıştırın. Bu karışımı saç diplerinize uygulayın. Elinizde kalan yağın boşa gitmemesi için yağı saç uçlarınıza yedirin. Bir saat bekledikten sonra saçlarınızı soğuk su ile yıkayın. Soğuk su saç diplerinizdeki kan dolaşımını hızlandırır.

 Yağlı Saçlarınız İçin Bir Maske Arıyorsanız:

Eğer yağlı saçlara sahipseniz, bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir çay bardağı mayonezi karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza eşit bir şekilde yedirin. 30 dakika beklettikten sonra yine soğuk su ile yıkayın. Saçlarınızı bekletirken streç film ile sarabilirsiniz.

Saçlarınızın Hızlı Uzamasını İstiyorsanız:

Yarım çay bardağı hint yağını ısıtıp saçlarınıza sürün. 30 dakika beklettikten sonra aynı yöntemle yıkayın.

 Saçlarınızın Yumuşamasını İsterseniz:

Isırgan otu, papatya, mürver çiçeği bitkileri kuru saçlara sahip olanlar için ideal bir çözümdür. Eğer saçlarınız yağlıysa limon kabuğu ve naneyi, kaynar suda yarım saat bekletin. Daha sonra aynı sudan bir kaşık alıp çeyrek bardak elma sirkesiyle karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza sürün. Şampuan ile saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışımdan saçınıza yedirin. 10 dakika boyunca bekleyin ve sonrasında ılık su ile yıkayın. İyice durulanmasına dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan Saç Boyalarının Olumsuz Etkileri Var Mıdır ? başlıklı makalemizde saç bakımı, saç boyamak ve saç boyasının zararları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

82
79 Paylaşım, 82 Beğeni

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bende hint yağı kullanan birisi olarak az kaş sahibiyleseniz kaş ve kirpik gurlestirme ve uzatma özelliği de var siddetle tavsiye ederim cidden cok fark ediyor.