sac-kaybina-dur-deyin

Saç Kaybına Dur Deyin


Dış görüntümüzün vazgeçilmezi olan saçlarımız, bazen canımızı sıkabilir, uykusu kaçanlar bilirim. Bizzat saç kıranı olmuş, kel kalmış biri olarak önerilerime kulak verin. Bilirsiniz, hayat can sıkıcı şeylerle dolu, evde işte, sokakta, her yerde mutsuz olabiliyoruz, ağlayabiliyor, sinir atakları geçirebiliyoruz. İşte tamda burada duygusal ve hassas olan saçlarımıza zarar verebiliyoruz.

Ben önleyemediğim saç kaybımı tabi ki normal atlatmadım, kolay olmadı ama bitti. Geçti. Saçlarım şimdi gayet iyi, merak etmeyin geçiyor. Yeter ki bu süreçte sabırlı olun. Unutmayın, günde iki yüz tel dökülmenin normal olduğu söyleniyor, bu dökülmeyi kabul etmeli abartmamalıyız, mevsim değişikliklerinde artan dökülmeyi kabul etmeliyiz, çünkü saçlarımız canlı ve negatif olanı algılar. Diğer bütün nedenler içinse yapabileceklerimiz elbette vardır. Öncelikle saçlarımızı asla sıcak su ile yıkamamalı, yıkadıktan sonra nemli iken taramamalı, kuruduktan sonra ise asılmadan taramalıyız.

Havlu ile ıslağını alırken bile hor davranmamalıyız. Mümkünse çok sıcak kurutma yapmamalıyız. Bir kere bu kurallara uyuldu mu devamı kolay olur inanın Saç Kaybına Dur Deyin ve unutmayın inanmak bedenimizin her zerresine iyi gelir, mutlu insan eşittir mutlu beden sağlığı. Gelelim besleme ve dökülme kaybını engellemeye. Demir, saç Sağlığı açısından çok önemlidir ve mutlaka takviye yapılmalıdır. Çok demli çay tüketimi, et yemeklerinden sonra ve yumurtadan sonra içilen çay demiri emmektedir, en azından bir saat sonra içilmelidir.

Balığın önemi de yadsınamaz, bizzat denedim. Asya’da kaldığım dönemde balıktan başka hiçbir şey yememiştim, ciddi şekilde parlak sağlam ve neredeyse fasulye sırığı gibi olmuştu. Tabi şampuan konusu var bide, kullandığımız ürünlerin içindekiler bile tek başına dökülmeye yeter. Organik ya da vegan olanını tercih etmelisiniz. Kremi asla diplere sürmemelisiniz. Durulama da sirke kullanmalısınız. Sürekli şampuan değişimi yapmamalı, her şeyi saçlarınıza sürmemelisiniz, dinlenmesine hava almasına ve temiz kalmasına dikkat etmek bile değişimi başlatır.

Bir önceki yazımız olan Saç Bakım Maskesi Tarifleri başlıklı makalemizde doğal saç bakımı, saç bakımı ve saç bakımı nasıl yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

76
71 paylasim, 76 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı