sac-renginizi-dogal-yontemlerle-acin

Saç Renginizi Doğal Yöntemlerle Açın


Kadınların ortak sorunu olan saç rengini değiştirmek kimi zaman kabus haline gelmektedir. Kuaförde rengini açtırmak istediğimiz de saçların yapılan işlemlerden ötürü zarar görmesi, yanması kaçınılmaz ve kimyasal maddelerin saçlara olan olumsuz etkisi tartışılamaz bir gerçek. Özellikle koyu renklerin açılması ayrı bir sorun kimileri için imkansız olsa da saçlarınıza zarar vermeden doğal yöntemlerle açmanın yollarını sizler için hayalcaddesi.com ekibi olarak hazırladık. Biraz zaman istese de hem uygun fiyata hem de saçlarınızı yıpratmadan saç renginizi açabilirsiniz.

Saç Renginizi Doğal Yöntemlerle Açın

C Vitamini Maskesi ile Saç Rengini Açma: C vitamini ile saç açmak siyaha boyamış olduğunuz saçta bile etkili bir yöntemdir. C vitamini ile saç renginizi açmak için ihtiyacınız olan malzemeler;

# C vitamini (10 tablet)

# İngiliz karbonatı (yarım paket)

# C vitamini ampulü (1 adet) – (yoksa kullanmayabilirsiniz)

# Şampuan (boyalı saçlar için kullanılan şampuanlar hariç)

Saç bakımınızda kullanmış olduğunuz saç bakım yağı (15-20 damla) saç uzunluğunuza göre ayarlayabilirsiniz. Eğer saç bakım yağı yoksa 15-20 damla zeytinyağı da ekleyebilirsiniz.

Derin bir kabın içerisine 10 adet C vitamini kapsülünü ezerek ekleyin ve üzerine yarım paket karbonatı ilave edin. Ardından saçınızın uzunluğuna göre şampuanı ekleyebilirsiniz. Kabın derin olması önemli çünkü şampuanı ekledikten sonra kabarmaya başlayacaktır. Kullanmış olduğunuz saç bakım yağından 15-20 damla ve C vitamini ampulünü de ekledikten sonra güzelce karıştırın ve saç boyası fırçası yardımıyla saçlarınızın tamamına yedirerek masaj yaparak saçlarınıza iyice yedirin ve saçlarınıza bone takarak 1 saat saçınızda bekletin ve bekleme sonunda en az saçınızı 5 dakika boyunca durulayın ve şampuanlayın. 3-4 günde bir maskeyi saçınıza yapabilirsiniz ve istediğiniz tona kadar açıldığında dilediğiniz rengi saçınıza uygulayabilirsiniz.

*** Siyah saçlarıma uygulamış olduğum yöntemdir ve ilk kullanım sonrasında saç tonum siyahtan koyu kahveye açıldı.

Limon Suyu İle Saç Rengini Açma: Yaklaşık 1 su bardağına yakın limon suyunu 1 su bardağı su ile karıştırarak evde kullanmadığınız bir sprey şişesine aktarın ve ıslak olan saçınızın tamamına uygulayarak yarım saat boyunca saçlarınızı güneşte kurutun ve güneşte beklettikten sonra en az 2 saat saçınızda beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Karbonat ile Saç Rengini Açma: Duş esnasında kullanabileceğiniz karbonat saç rengini açma da etkili yöntemlerden biridir. Saçlarınızı ıslattıktan sonra saçınızın uzunluğuna ya da gürlüğüne göre belirleyeceğiniz karbonatı (orta uzunlukta saç için genellikle 1 çorba kaşığı yeterli gelmektedir) saçlarınıza yedirin ve biraz beklettikten sonra saçlarınızı durulayarak saç tipinize uygun şampuanı uygulayın.

Tarçın ile Saç Rengini Açma: Kullanmış olduğunuz saç bakım yağının içerisine ekleyeceğiniz bir miktar toz tarçını saçınızın tamamına uygulayın ve saçınızı bone kapatarak 10 saat bekletin. Süre uzun olduğundan gece maskeyi saçınıza uygulayarak sabah yıkamanız daha rahat olacaktır. Hem saç bakımınızı yapmış hem de doğal bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Saç Ürünlerinin Kullanımında Bilinmeyenler başlıklı makalemizde saç bakımı, saç şekillendirme ve saç ürünlerinin kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

94
91 Paylaşım, 94 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir