Saç Renginizi Doğal Yöntemlerle Açmanız Mümkün


Saçların rengini açmak kuaförlerde oldukça zahmetli ve zararlı olmasının yanı sıra saçlara vermiş olduğu zarar ise cabası. Eğer biraz sabırlıysanız ve saçlarımın rengini zamanla doğal yöntemler uygulayarak açabilirim diyebiliyorsanız o zaman saçlarınızı evde doğal yöntemlerle açmak için birkaç ipucu verelim…

Saç rengini açık bir tona örneğin açık kumral tonlarında ise yaz aylarında güneşin etkisiyle birlikte 4-5 tona kadar açılabiliyor. Ancak saçlarınız koyu tonlara sahipse bu biraz daha sıkıntılı bir durum alabiliyor. Genellikle koyu saç renklerine sahip olan kişiler birkaç daha saçlarını açtırıp yumuşak bir tona sahip olmak istiyor. Bunun için de akla ilk gelen kuaförde kimyasal ürünlerle saçların rengini açtırmak. Eğer saç renginizi 4-5 ton daha açık olmasını istiyorsanız Saç Renginizi Doğal Yöntemlerle Açmanız Mümkün.

Karbonat: Duş sonrasında saçlarınızı kurutmadan yarım çay bardağına yakın karbonatı dipten uca kadar saçlarınızın tüm tellerine nüfuz edecek şekilde uygulayın. Karbonatı 15-20 dakika kadar saçlarınızda beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Uyguladığınız karbonat sayesinde saç renginizde açılmayı fark edeceksiniz.

Karbonatı uyguladıktan sonra bekleme süresi boyunca güneşte bekleme şansınız varsa etkisini arttırabilirsiniz.

Saçlarınızda aşırı yağlanma problemleri yaşıyorsanız karbonat saçlarınızın yavaş yağlanmasında etkili olacaktır.

C Vitamini: Evde kullanmış olduğunuz bir C vitamini takviyesi yoksa eczanelerden de kolaylıkla alabileceğiniz C vitaminini kullanmış olduğunuz şampuan içerisine ekleyerek 6-7 yıkama sonrasında saç renginiz de açılma sağlayacaktır. 12 adet C vitaminini bir kap içerisinde ezerek toz haline getirin ve şampuanınızın içerisine ekleyin ve şampuan şişesini iyice çalkalayın. Şampuanı her defasında kullanmadan önce mutlaka çalkalamayı ihmal etmeyin ve minimum 20 dakika C vitamini takviyeli şampuanınızı uygulama sonrasında saçlarınızda bekletin ve ılık su ile durulayın.

Zeytinyağı: Saç bakımı için ideal olan zeytinyağı içeriğindeki vitamin ve mineraller ile saçın beslenmesinde, uzamasında, onarılmasında önemli bir etkiye sahip olmasının yanı sıra saç renginizin açılmasında da yardımcıdır. Bunun için saçınızın uzunluğuna göre belirleyeceğiniz doğal zeytinyağını saç diplerinize dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulamaya başlayın ve saçın kalan kısmını zeytinyağını iyice yedirin. Tarak yardımıyla da eşit olarak dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Uyguladığınız zeytinyağını en az 2 saat saçlarınızda bekletin ve bekleme sırasında karbonatta olduğu gibi güneşte bekletebilirsiniz daha fazla fayda sağlayabilirsiniz.

Papatya Çayı: 1 yemek kaşığı papatyayı sapları da dahil olmak üzere yaklaşık yarım litre kaynamakta olan suyun içerisine ekleyin ve 5 dakika kadar papatyayı kaynatın. Kaynama süresi sonunda ağzı kapalı olarak 10-15 dakika papatya çayını dinlendirin ve evde bulunan kullanmadığınız spreyli şişenin içerisine papatya çayını süzdükten sonra şişeye aktarın ve temiz saçlarınızın tamamına uygulayarak güneş yardımıyla kurutun ve dilediğiniz saç renginiz elde edene kadar saçlarınızda papatya çayını uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Parlak ve Yumuşak Saçlar İçin Öneriler başlıklı makalemizde bitkisel yağlar, doğal saç bakımı ve saç bakım yağları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

108
104 Paylaşım, 108 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir