sac-tipine-gore-sac-bakimi-nasil-olmali

Saç Tipinize Göre Saç Bakımı Nasıl Olmalı?


Saç bakımının saç tipinize göre önemli olduğunu ve en uygun saç bakımının saç tipine göre hangisi olduğunu biliyor musunuz? Saç Tipine Göre Saç Bakımı Nasıl Olmalı? sorusunun cevabını yazımızda bulabileceksiniz.

Dalgalı Saçların Bakımı

  1. Hafif dalga ve kıvrımların olduğu saç tipidir. Genellikle hafif dalgalı kıvrımlı saç tiplerine sahip kişiler banyodan sonra saçlarını fön makinesi ile kurutarak düzleştirme gereksinimi hissederler. Ancak saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu yardımıyla saçın fazla nemini alarak saçların kendiliğinden kurumasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın kurumasını ve yıpranmasını önlemenin yanı sıra kendiliğinden kuruyan saçlarınızın dalgaları doğal bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.
  2. Su dalgası gibi yayılmış dalgaların olduğu saç tipleri için saçlar yağlanmaya başladığında yıkanması ideal bir yöntemdir. Saçlarınızı kurutmak için yine kendi halinde kurumasını sağlayabilirsiniz. Yayılmış dalgalı saçlara sahipseniz saçlarınızı şekillendirmek için saç şekillendiricilere ihtiyacınız yok bunun için biraz saç köpüğü ya da saç şekillendirmek için kullanılan kremler harika bir görünüm elde edilmesi için yeterlidir.
  3. Gür ve kalın telli dalgalara sahip olan saçlar için saçlarınızı yıkadıktan sonra ıslakken taramalısınız ve saçlarınızı hafif yatıştırmak ve bakımını sağlamak için günlük kullanıma uygun olan yağları kullanarak hem şekillendirme işleminizi hem de saç bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Haftada bir de bakım uygulamayı ihmal etmeyin.

Kıvırcık Saçların Bakımı

  1. Kalın telli ve çok kıvırcık olan saçlar tipleri genellikle aşırı derecede kabarmaya meyillidir ve fazla kalın telli olmasından dolayı şekil vermek bir hayli zordur. Kalın telli ve çok kıvırcık saç tipine sahipseniz eğer saçlarınızı yıkarken yumuşatma özelliği yüksek olan ve saçlarınızı derinlemesine temizleyen ürünleri kullanarak saçların elektriklenmesini ve kabarmasını önlemede etkili olacaktır.
  2. İri ve sık dalgalara sahip olan saç tiplerinin uygulaması gereken yöntem ise, saçlarınızı 4-5 günde bir kere yıkayarak sadece yıkama işleminden sonra saçlarınızı tarayın. Saçlarınızı fön makinesinin ve şekillendiricilerin ısılarından korumak için havlu yardımıyla saçlarınızdaki fazla nemi alın. Eğer fön makinesi ya da şekillendirici kullanacaksanız saçlarınızı ısıya maruz bırakmadan önce koruyucu yağ kullanın.

Düz Saçların Bakımı

  1. Kalın telli ve düz saç tipine sahipseniz 3-4 günde bir yıkamanız yeterlidir. Kabarmasını önlemek amacıyla saçın fazla nemini havlu yardımıyla aldıktan sonra saçlarınızı tarayın ve saç şekillendirici cihazları kullanmadan önce saçlarınıza koruyucu özelliği olan yağ uygulamanız dalgaların daha iyi tutmasını sağlayacaktır.
  2. İnce telli olan düz saç tipine sahipseniz, saçlar yağlandıkça yıkamanız ve saç tellerinin birbirine karışmasını önlemek için her gün taramanız gerekir. Saçınız kullanacağınız aksesuarlar saçlarda ağırlaşmaya ve erken yağlanmaya neden olacağından kuru şampuan veya pudra kullanmanızda fayda var.
  3. Saç uçlarında hafif dalgalar bulunan düz saç tipleri içinde sadece yağlanmaya başladığında yıkamanız ve karışmadığı takdirde taramamanız gerekir. Saç şeklinizi sabitlemek ve şekil vermek için hafif sprey uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı ve Gür Saçların Sırrı Besinlerde Saklı başlıklı makalemizde saç bakımı ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

102
99 paylasim, 102 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı