sac-urunlerinin-kullaniminda-bilinmeyenler

Saç Ürünlerinin Kullanımında Bilinmeyenler


  • Saç kremini fazla kullanmak, saçlarınızın ağırlaşmasına neden olur. Saçlarınıza saç kreminin daha iyi bir şekilde dağılmasını sağlamak istiyorsanız, az miktarda avucunuza aldığınız kremi önce ellerinizi birbirine sürerek ellerinizde dağılmasını sağlayın. Daha sonra ellerinizi saçlarınıza sürerek, saçlarınızda kremin eşit miktarda yayılmasını sağlayın. Kremi özellikle saçın aşağı sarkan kısımlarına ve uçlarına sürmeye çalışın. Saç diplerindeki ilk 3 santime krem gelmemesine dikkat edin. Diplerde çıkan yeni saçların ek bir bakınma ihtiyacı olmayacaktır.
  • Eğer saçınızda parlamasını sağlayan bir serum kullanmak istiyorsanız, saçınıza şekil verdikten sonra tıpkı krem kullanımında olduğu gibi küçük miktarda avucunuza alın ve bölüm bölüm saçınıza uygulayın. Bu sayede örneğin, saç bukleleriniz çok daha fazla dikkat çekici olacaktır.
  • Saç spreyini, yukarıdan aşağıya doğru ve çok yakından asla sıkmamalısınız. Yoksa saçlarınızın üstünde ağırlık oluşur ve saçlarınız kötü bir şekilde düzleşir.

Onun yerine, saçları bukle bukle eliniz ile biraz yukarı kaldırın ve spreyi uzaktan açılı bir biçimde püskürtün. Uzun saçlarda, başı geriye atarak sprey uygulaması yapmak çok daha doğru olacaktır.

  • İnce telli saçlar, yağlı ürünleri kaldıramaz. En iyisi, nemli veya kuru saçlara nemlendirici sprey sıkmak olacaktır. Sprey, statik elektrik oluşmasını ve saç tellerinin uçuşmasını engelleyecektir.

  • Tuz içerikli spreyleri yalnızca saç uçlarına sıkıyorsanız, o ürünleri verimli kullanmıyorsunuz demektir. Bu ürünleri, saçınızı katmanlara ayırarak sıkıp kullanmanız çok daha doğru olacaktır.
  • Saç köpüğü kullanımını da çok iyi bilmek gerekiyor. Çünkü saç köpüğünü tüm saça yayamazsanız. Yoksa kuruttuğunuz zaman yapış yapış bir görüntü elde edersiniz. Saç köpüğünü sürmenin en doğru yolu saçı bölümlere ayırarak saç diplerine köpüğü sıkmak ve ardından uçlara doğru saçınıza yedirmek olacaktır.

  • Saç jöleleri, diğer ürünlere nazaran çok daha yoğun ürünlerdir. Bu yüzden saç jölesi kullanacağınız zaman miktarı konusunda biraz cimri davranmanızda fayda var. Eğer saçlarınıza çok fazla jöle sürdüyseniz ve taradıysanız saçlarınız yağlı gibi gözükebilir. Bu durumu önlemek için ürünü kabında ilk olarak fön ile kısa bir süre ısıtın. Ürün daha iyi dağılacağı için otomatik olarak dozu fazla kaçırmanızı da önlemiş olacaksınız.
  • Özellikle uzun saçlıysanız ve eğer saçlarınıza elleriniz ile köpük sürerseniz, eşit dağılım olmayacaktır. Bunun yerine geniş bir tarağa saç köpüğünü sıkın. Ardından saçlarınızı diplerden, ortaya kadar güzelce tarayın. Bu yöntem sayesinde köpüğü saçınıza eşit bir şekilde dağıtmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Diş Fırçasıyla Yapılabilecek Güzellik Uygulamaları başlıklı makalemizde cilt bakımı, el bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

101
96 paylasim, 101 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı