sacinizdaki-beyazlara-3-etkili-formul

Saçınızdaki Beyazlara 3 Etkili Formül


Saçınızda çıkan ve son derece can sıkıcı olan beyazlarınızı kapatabilmek için ihtiyaç duyduğunuz saç boyasını keşfedin ve doğru gölge rengini bulun. ‘Beyaz saçların genetik yapıyla bir alakası var mı?’ diye merak edenleriniz olabilir. Cevabımız, evet. Eğer saçınızda beyaz yoksa ailenize teşekkür etmeyi unutmayın. 🙂 Fakat saçınızı gerçekten beyazlatan şey nedir?

Saçtaki pigmentler saç kökündeki hücrelerden oluşur. Kahverengi, kızıl, siyah ve sarı saçlı olmanızı kısacası saçınızdaki her bir gölgeyi bu hücrelerde bulunan melanin veya pigmentler belirlemektedir. Zaman içerisinde hücreler daha az pigment ürettiği için saçınız beyazlamaya başlayacaktır.

Peki, saçınızdaki bu beyazlar için ne yapabilirsiniz? Herkesin sıklıkla denediği koparma yöntemi var mesela. Ancak bir, iki, üç ve daha fazla saç teli derken en sonunda baş edemez bir hale gelirsiniz. Belki de ilk beyaz saçınızı kopardığınız zaman 25 veya 45 yaşındaydınız. Unutmamanız gereken bir şey var ki, beyaz saçlara karşı tek silahınız onları koparmak değildir. Bu savaşı kazanmak için saç boyası çeşitlerine göz atmalısınız.

TEK TÜK BEYAZLARINIZ İÇİN EN İYİ SAÇ BOYASINI BULMAYI DENEYİN

Birçok saç boyası, saçlarınızdaki beyazları bir dereceye kadar kapatacaktır.  Eğer gerçekten tek tük beyaz saçınız varsa, 8 ila 12 yıkamaya kadar süren yarı kalıcı saç boyalarını kullanmayı deneyebilirsiniz. Eğer saçınızda daha fazla beyaz var ise örneğin saçınızın yüzde 50’si beyaz ise 28 yıkamaya kadar etkisini sürdüren yarı kalıcı saç boyalarını tercih edebilirsiniz. Fakat beyazlarınızı tamamen kapatmak istiyorsanız, o zaman saçınız uzayana veya tekrar boyayana kadar etkisi süren kalıcı saç boyası kullanmaya özen gösterin.

BEYAZLARI KAPATMAK İÇİN DOĞRU GÖLGEYİ SEÇİN

Çok fazla beyaz saçınız varsa, saçınıza yapacağınız gölgenin olduğundan daha da açık görüneceğini unutmamalısınız. Bu yüzden gölge yapmak için renk seçerken dikkat etmelisiniz. Saçınıza sıcaklığı ve yoğunluğu geri kazandırarak doğal renginizden bir tık ton daha açık bir gölge ile boyamaya başlayabilirsiniz. Beyaz saçlarınız fazlaysa kendi renginize yakın tonlarda uygulayacağınız gölgeler veya tonlama işlemlerine girmeden yalnızca orta-kahverengi/koyu sarı gölgeler tercih edebilirsiniz. Ayrıca kül rengi gölgelerden kesinlikle uzak durmalısınız.

GÜZEL VE BİLGİLİ BİR TARZINIZ OLSUN

Peki, sizin saç şekliniz nasıl? Yaşınız ilerledikçe, sizde muhtemelen tarz sahibi olmaktan kaçınarak saçınızı değiştirmemeyi tercih ediyorsunuzdur. Oysaki saçtaki katlar, perçemler veya bir tarafı uzun bir tarafı kısa kesimler yüzünüzdeki kırışıklıkları azaltma konusunda harikalar yaratabilmektedir. Fakat saçınızı ortadan ayırmak alnınızdaki tüm kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olacağı için bunu yapmaktan kaçınmalısınız. Artık beyaz saçlara karşı olan savaşınızda zafer elde edebileceksiniz! Bu sayede saçlarınızda bulunan beyazları koparmayı sonsuza kadar rafa kaldırabilir, bu 3 madde ile hayatınıza daha bakımlı görünen saçlar ile devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kâkül Kestirmeden Önce Bunları Dikkate Alın başlıklı makalemizde saç bakımı, saç stili ve stil hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

96
90 Paylaşım, 96 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir