sacinizi-sutle-duzlestirin

Saçınızı Sütle Düzleştirin


Kabaran ve bir türlü şekil almayan saçlar kadınlar için tam bir kabus desek yalan olmaz değil mi? Saçlarınızın şekil alması için kullanılan ürünler ve kuaförde ya da ev de sürekli fön çekmek artık yorucu geldiyse o zaman bu haberimiz tam da size göre.

Son zamanlarda gündemde olan ve saçlarınızı düzleştirme konusunda oldukça başarılı olan Süt Maskesi ile saçlarınızı düzleştirebilecek aynı zamanda saç bakımınızı sütle yapabileceksiniz. Eğer saçlarınız kıvırcık yapıya sahipse bu yöntemin pek işe yaradığını söyleyemeyiz ama kabaran ya da dalgalı bir saç yapısına sahipseniz saçlarınızı düzleştirmek için süt maskesini uygulayabilirsiniz.

Saçınızı Sütle Düzleştirin

Süt maskesi ile saçlarınızı düzleştirmek için ihtiyacınız olan malzemeler;

# Çeyrek su bardağı süt

# 1 adet muz

# 1 çay kaşığı kadar çiçek balı

# Maskeyi saçınıza uygulayabilmek için püskürtmek için kullanabileceğiz şişe

# İnce dişli tarak

Süt Maskesinin Uygulanışı:

Öncelikle bir kase içerisinde tahta bir kaşık yardımı ile bir adet muzu püre haline getirin ve maskeyi uygulamak için kullanacağınız şişenin içerisine ekleyin ve çeyrek su bardağı sütü şişenin içerisine ilave edin. Ardından bir çay kaşığı balı da şişenin içerisindeki malzemelere ekledikten sonra şişenin kapağını kapatarak iyice çalkalayın ve saçlarınızı tarayın. Saçlarınızın tamamına yayılacak şekilde maskeyi uygulayın. Özellikle saç diplerinize iyice püskürttüğünüzden emin olun ve saç diplerinize 2-3 dakika kadar masaj yaptıktan sonra saçlarınızı tekrar tarayın ve yaklaşık 20-25 dakika kadar süt maskesini saçınızda bekletin. Saçlarınızı şampuanlayarak maskeden saçınızı ılık su yardımı ile arındırın. Haftada bir maskeyi saçınıza uygulayabilir düz saçlarınızın keyfini çıkartabilir ve saçlarınızın bakımını da gerçekleştirebilirsiniz.

Önemli Bilgiler;

# Maskenizi hazırlarken muz kullanmak saçınızın hem hoş kokmasını sağlayacak hem de saçlarınızı besleyecektir. Eğer muz kullanmak istemiyorsanız muz yerine çilekte kullanabilirsiniz.

# Alerjik bir durumun oluşmaması için bir uzmana başvurabilir ya da teninizde hazırladığınız karşımdan biraz püskürterek yarım saat beklettikten vücudunuzda herhangi bir alerjik reaksiyon oluşmaması durumunda karışımı saçınıza uygulamanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Palmiye Yağının Faydaları başlıklı makalemizde doğal cilt bakımı, palm yağı ve palmiye yağı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

89
83 Paylaşım, 89 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir