saclara-hacim-katmanin-kolay-yolu

Saçlara Hacim Katmanın Kolay Yolu


Saçlarınızın hacimli ve gür olması, aynı zamanda ahenkle dans ediyor olması için neler yaptığınızı şöyle bir gözden geçirin. Hacimli ve canlı görünen saçlar elbette ki herkesin hayali, ancak hava kirliliği, sağlıksız beslenme ve bakımsızlık nedeni ile saçlarınıza istediğiniz görünümü veremiyor olabilirsiniz. Saçlara hacim vermek için ilk olarak saç köklerinin kuvvetlenmesi, nem dengesini koruması, kırıkların aza indirilmesi ve saç derisinin bakımlı olması gereklidir. Diğer bir önemli adım ise gıda beslenmesi yolu ile saç ve cilt sağlığı için önemli vitaminlerin ve minerallerin alınmasıdır.

Saçlarınızı kısa zamanda hacimli gösterebileceğiniz ve üstelik evde yapabileceğiniz bazı uygulamalar vardır. Kullandığınız saç kesimi buna bir örnek olabilir. Saçlarınız düz ve ince telli ise kat kesimler saçınızı daha hacimli gösterecektir. Diğer bir seçenek ise saçlarınız için kullandığınız saç bakımı ürünlerinin kalitesi olacaktır. Saçlarınızı nemlendiriyor adı altında satılan ve saçlarınızı yıpratan ürünlerden uzak durmalısınız. Bu gibi ürünler saç telleri üzerinde birikir ve onları incelterek esnetir. Dolayısıyla saçlarınızın hacimli görünmesini engeller. Bu yüzden saç bakımı için kullandığınızın ürünlerin hafif içerikli olmasını tercih edin. Kullandığınız jöle, sprey ve bakım kürlerinin üzerine bakın ve hacim veren özelliğe sahip olup olmadığını kontrol edin. Bu tarz ürünler uzun süre etkili olmasa bile anı kurtarır gibi hacimli saçlarla günü kurtarmanıza yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda geniş dişli bir tarak ve saç kurutma makinesi ile kısa yoldan hacimli saçlar elde edebilmeniz mümkün. Aceleci tavırlar sergilemeyin! Yavaş ve tutamlar halinde saçlarınıza hacim vererek kurutun. Tarağı ve kurutma makinesini saçın altından yukarı doğru hareket ettirin. Saçlarınıza bilmediğiniz ve yağlanmasına neden olabilecek ürünler kullanarak yazık etmeyin. Unutmayın en doğalı evinizde yapabileceğiniz doğal bakım yolları olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Pratik Saç Bakım Sırları başlıklı makalemizde doğal saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

88
85 Paylaşım, 88 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir