saclarinizi-dogal-yaglarla-besleyin

Saçlarınızı Doğal Yağlarla Besleyin


Kadın ve erkek fark etmeksizin saçlarımızın bakımına gerekli özeni göstermeliyiz. Saçların yıpranmasına, saç derisi problemlerine birçok neden etki ederken uygulanan bakımlar saçların sağlığı için önem kazanmaktadır. Saçlarınız için en etkili bakımlar doğal yağların içerdiği vitamin ve minerallerden geçmektedir. Genelde aktarlardan rahatlıkla temin edip evde kolaylıkla uygulayacağınız doğal yağların saçlarınız için gerekli olan bakım için tüm ihtiyacı karşılamaktadır. Saçlarınızı Doğal Yağlarla Besleyin ve saçlarınızdaki farkı kendiniz keşfedin. 😉
saclarinizi-dogal-yaglarla-besleyin-04

Ardıç Yağı ile Bakım

Ardıç yağı ile saç derisinde oluşan problemler için etkili bir çözümdür. Kuvvetli bir antiseptik olan ardıç yağı saç derisini yatıştırarak saç diplerinizde birikmiş olan yağları, saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız ürünlerin kalıntılarını temizlenmesini sağlayarak saç derisinin nefes almasını sağlar.

Ardıç Yağı Bakım Kürü: Evde kullanmadığınız şampuan kutusu ya da pompalı şişeniz varsa içerisine 3 yemek kaşığı kadar doğal zeytinyağı, 6-7 damla biberiye yağı, 8-10 damla da ardıç yağından ekleyerek iyice çalkalayın ve parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparak uygulayın. Uygulama işleminden sonra saç bonesi ya da streç film kullanarak 2 -3 saat bekleterek yağ karışımının saç diplerinize nüfuz etmesini sağlayın. Bekleme süresinin ardından ılık su ile saçlarınızı şampuanlayın. Haftada iki kez uygulayabileceğiniz bu karışım hem saç derisini besler hem de saç derisini temizler. Düzenli kullanım sonucunda saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saçın daha sağlıklı ve hızlı uzamasında etkilidir.

saclarinizi-dogal-yaglarla-besleyin-02

Hindistan cevizi Yağı ile Bakım

Saçlarınız aşırı derecede yıpranmışsa Hindistan cevizi yağının etkili onarıcı özelliği ile saçlarınızın yıpranmasına karşın etkili bir çözüm sağlayabilirsiniz. İçeriğindeki kalsiyum, magnezyum, demir ve potasyum ile saçınızın onarılması için gerekli olan mineralleri sağlamaktadır.

Hindistan cevizi Yağı Bakımı: Saçlarınız uzunsa yarım çay bardağı kadar Hindistan cevizi yağını masaj yaparak saçlarınızın tamamına uygulayın ve saç bonesi ya da streç film ile sararak 1 saat kadar bekletin ve ardından şampuan ile yıkayın. Haftada 2 kez Hindistan cevizi yağını saçınıza uygulayabilirsiniz.

saclarinizi-dogal-yaglarla-besleyin-03

Biberiye Yağı ile Bakım

Biberiye yağı saçınız ile ilgili birçok sorunda çözüm sağlıyor. Saç derisini besleyerek saç köklerinin kuvvetlenmesini sağlar ve koparak dökülmelere karşı çok etkilidir. Saç derinizin canlanmasını sağlayarak sağlıklı bir şekilde saçlarınızın uzamasını sağlar. Düzenli olarak kullandığınızda saç dökülmesine karşı oldukça faydalıdır.

Biberiye Yağı Bakımı: Biberiye yağı yoğun içerikli bir yağ olmasından dolayı saçlarınıza direkt uygulamak saç derinizde tahriş oluşmasına neden olabilir. Biberiye yağını direkt saç derisine ve saçınıza uygulamak yerine taşıyıcı yağ özelliği taşıyan zeytinyağı, badem yağı ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. Bir Türk kahvesi fincanı badem yağına 15 damla biberiye yağı ekleyin ve karıştırın. Karışımı masaj yaparak parmak uçlarınızla saç diplerinize uygulayın. Yarım saat saçınızda bekletin ve şampuan ile yıkayın. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

saclarinizi-dogal-yaglarla-besleyin-01

Jojoba Yağı ile Bakım

Saç derinizde pullanma sorunu yaşıyor ve aşırı derece de kaşıntı yapıyor ve saç derinizde tahrişe ve kuruluk problemine neden oluyor ise Jojoba yağı saçlarınızdaki bu sorunlar için birebir. Saçın nem dengesini geri kazandırırken, saçın yumuşamasını ve saç uçlarında meydana gelen kırılmaları önlemek için etkilidir. Sadece saç kırıklarıyla ilgili probleminiz varsa direkt saç uçlarınıza uygulayabileceğiniz gibi saç derisine parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yaparak da uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızın doğal yöntemlerle sağlıklı olmasını istiyorsanız Saçlarınızı Doğal Yağlarla Besleyin 😉

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızın Kurumasına Neden Olan 6 Etki başlıklı makalemizde doğal saç bakımı, kuru saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

95
92 Paylaşım, 95 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir