saclarinizi-duzlestirmenin-en-dogal-yollari-01

Saçlarınızı Düzleştirmenin En Doğal Yolları


Saçlarınızı düzleştirmek ve düzleştirirken doğal yöntemlerden faydalanmak istiyorsanız Saçlarınızı Düzleştirmenin En Doğal Yolları ile hem saçlarınızın doğal yöntemlerle bakımını yaparken hem de sağlıklı bir şekilde düzleştirebilirsiniz. İşte sizin için araştırdığımız en etkili doğal saç düzleştirme maskeleri;

1# Hint Yağı ile Saç Düzleştirme: Rahatlıkla aktarlardan temin edebileceğiniz Hint Yağından yarım çay bardağı kadarını ufak bir kabın içerisine alarak ılıması için ısıtın. Ilıtmış olduğunuz Hint Yağını ılık halde ilk olarak saç derinize sürerek dairesel hareketlerle masa yaparak uygulayın. Ardından nemli bir havlu yardımıyla Hint Yağı sürdüğünüz saçlarınızı tamamını sararak yaklaşık 30-45 dakika kadar beklettikten sonra saç tipinize uygun şampuan ile yıkarak iyice durulayın.

2# Limon Suyu ve Hindistan Cevizi Sütü ile Saç Düzleştirme: Saç düzleştirme de doğal yöntemlerin başında gelen Hindistan Cevizi Sütü ve Limon Suyunu birlikte kullanarak harika sonuçlar elde etmeniz kaçınılmaz. Hindistan Cevizi Sütünü aktarlardan temin edebilirsiniz. Yarım çay bardağı kadar Hindistan Cevizi Sütü ile yarım limon suyunu karıştırarak kremsi bir maske elde etmiş olacaksınız. Duruma göre Hindistan Cevizi Sütü ya da limon suyundan ilave edebilirsiniz. Hazırladığınız maskeyi saç dipleriniz de dahil olmaz üzere saçlarınızın tamamına uyguladıktan sonra 15-20 dakika kadar saçlarınızda bekletin. Ardından bol su yardımıyla durulayın. Haftada 2 kez maskeyi saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

3# Süt ve Bal ile Saç Düzleştirme: Balın vücudumuza ve saçlarımıza faydalarını belki de saymakla bitiremeyiz bir de süt ile birleşince inanılmaz sonuçların ortaya çıkması da kaçınılmaz. Bir su bardağı sütün içerisine 2 yemek kaşığı balı ekleyerek bal sütte çözümlenene kadar karıştırın ve saç diplerinizde dahil saçınızın tamamına uygulayın. Saçlarınıza uyguladığınız Süt ve Bal Maskesini en az 2 saat saçlarınızda beklettikten sonra ılık su yardımıyla durulayın.

4# Yumurta ve Zeytinyağı ile Saç Düzleştirme: Zeytinyağı ve yumurtanın saça sağladığı faydaları herkes biliyor peki saçlarınızı düzleştirmek için etkili olduğunu biliyor muydunuz? Derin bir kabın içerisine 3 adet yumurtayı kırın ve üzerine yarım çay bardağından 1 parmak az zeytinyağını ekleyerek iyi bir şekilde karıştırın. Yumurta ve zeytinyağının iyice karıştığından emin olduktan sonra saç diplerinize masa yardımıyla uygulayarak saçlarınızın tümüne uygulayın. Maskeyi 1 saat saçınızda beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Yumurta ve Zeytinyağı maskesini düzenli olarak kullanmanız sonucunda saçlarınızın düz görünüm kazanmasının yanı sıra saçlarınız yumuşak bir yapıya sahip olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Nanokeratin Botox Saç Bakımı başlıklı makalemizde düz saç bakımı, keratin bakımı ve nanokeratin botox hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

105
98 Paylaşım, 105 Beğeni

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dalgalı bir saç yapısına sahibim saçlarım için bal ve süt kullanıyorum çok etkili tavsiye ederim.