Saçlarınızı Fazla Yağdan Arındırın


Yağlı saçlar ile mücadele etmek gerçekten zor ve yorucu bir iştir. Madem saçlarınızı değiştirme şansınız yok, o halde saçlarınızı fazla yağdan arındırın! Nasıl mı? Vereceğim püf noktaları deneyerek!

# Saçları ılık su ile yıkamak ve son durulama suyunu soğuk su ile yapmak çok önemlidir.

# Yağlanan saçlar için çok özel bir önerim var! Taze limon kullanmayı denediniz mi? Nasıl mı?

Limonu ortadan ikiye bölün ve saç diplerinize masaj yapın. 5 dakika boyunca yapmanız yeterli olacaktır. Her duşta tekrarlayın ve 2 hafta sonra farkı görün.

# Saçlarınızın iyi görünmesi için kullandığınız bakım ya da şekillendirici ürünler, saçınızın ekstra yağlanmaya neden olmaktadır. İlla ki kullanacağım diyorsanız, ürünleri sürerken saç diplerine getirmemeye özen gösterin. Saçınızı yıkadıktan sonra yani ıslakken ürünleri kullanmamanız gerekir. Saçınız iyice kuruduğu zaman sadece uçlara kullanabilirsiniz.

# Saçlarınıza sık fön çektirmeniz ve saçınızı gerektiğinden fazla fırçalamanız çok daha çabuk yağlanmasına neden olacaktır. Bu durum saç maşaları için de geçerlidir. Direkt olarak saçınıza yüksek ısının nüfus etmesi, saçınızı kurutacak ve kuruyan saç diplerindeki yağ bezeleri daha çok çalışacaktır. Bu yüzden yağlanmada hızlanacaktır.

# Saç kremi uygulamak istiyorsanız, sadece saçlarınızın kulak hizası ve altı bölümüne uygulayın.

# Yastık kılıfınızı sık sık değiştirin. Çünkü siz uyurken cildinize ve saçınıza, yastık üzerinde bulunan olası yağlar ve kir bulaşacaktır.

# Islak saçla, hele ki ıslak ve birde yetmezmiş gibi tepeden toplanmış saçla asla uyumayın!

# Yağlı saçlar için evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bakım tariflerini kullanın.

2 çorba kaşığı beyaz sirke ya da 1 limonun suyunu bir kap suyun içine katarak iyi bir şekilde karıştırın. Duşta saçlarınızı şampuanladıktan sonra hazırlamış olduğunuz bu su ile durulayın.

Dışarıdan yapacağınız müdahaleler kadar, yediğiniz yiyecek-içecekler ve aldığınız vitaminlerde çok önemlidir. B2 ve B6 vitamini açısından zengin besinler tüketmeye özen gösterin. Çünkü bu vitaminler, yağ bezlerinin meydana getirdiği salgıyı vücutta dengelenmeye yardım eder. Aynı zamanda A ve D vitaminlerini de bol bol tüketmeye özen gösterin.

Tabi ki bu saydıklarımın hepsini denemeden önce mutlaka uzman bir doktora başvurun.

Bir önceki yazımız olan Jojoba Yağının Güzellik Etkisi başlıklı makalemizde jojoba yağının faydaları, şifalı bitkiler ve şifalı yağlar hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

95
93 Paylaşım, 95 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir