Sağlık İçin Şifa Niyetine


Sağlığımız için doğal yöntemlerle uygulanan çözümlerin belki de sınırı yok. Sağlık İçin Şifa Niyetine tüketebileceğiniz içecekleri araştırdık ve işte sağlığınız için en etkili doğal içecekler;

Maden Suyu: Madem suyu içerisine ekleyeceğiniz taze nane veya maydanoz içtiğinizde vücudunuzda meydana gelen kramplarınız varsa tüketmeniz gereken içecekler arasında yer alıyor. Ayrıca yorgunluktan, masa başı işi yapanlar çok fazla oturup hareketsiz kalmaktan sebep ödem oluşması meydana geliyorsa maden suyu içerisine yine taze nane ve maydanoz ekleyerek ödem sorununuza iyi gelecektir.

Ayva Kabuğu: Normalde mide için en iyi gelen içeceklerden biri elbette nane limon kaynatmak bir de 1 adet ayvanın kabuğu ile 2 tatlı kaşığı naneyi kaynatarak deneyin. Özellikle mide bulantısı yaşadığınız da midenizi rahatlatacaktır.

Süt ve Tarçın: Uyku sorunu yaşadığınızda ise uykunuzun gelmesi için light ya da yağsız süt içerisine 1 adet çubuk tarçın atıp 5 dakika bekleterek için. Uyku sorununuza iyi geleceğini göreceksiniz.

Kefir: Sindirim sisteminde yaşadığınız hazımsızlık ya da kabızlık sorunları için kefir en etkili yöntemlerden biridir. İçeriğinde bulunan sindirime destek olan bakteriler sütte bulunan bakterilerden daha yoğun olmasından dolayı kısa zamanda sindirim sistemini düzenleyerek bağırsak hareketlerini faaliyete geçirir. Kefir sindirim sistemini düzenlemesinin yanı sıra sindirim sisteminde bulunan mikropların, bakterilerin temizlenmesine ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendirilmesinde etkilidir.

Kekik ve Maydanoz: Ağız kokusunun önüne geçmek için bitkisel bir çözüm arıyorsanız 2 tatlı kaşığı kekik ve 1 tutam maydanozu kaynatın ve için. Kötü nefes kokusunu önleyecektir.

Rezene: Midenizde gaz oluşması ve gazdan dolayı şişlik meydana geliyorsa en iyi doğal çözümlerden biri rezene çayıdır. Ana öğünlerden sonra 1 fincan rezene çayı gaz probleminizi çözecektir.

Isırgan: Ağız içerisinde yara varsa en iyi yöntemlerden biri ısırgan çayıdır. Isırgan yaprağı ile demleyeceğiniz çay ağız yaralarınızı tedavi etmede faydalı olacaktır. Ayrıca taze kekik çiğneyerek ya da elma sirkesi ile gargara yaparak aynı etkiyi sağlayabilirsiniz.

Sebze Suyu: Kendinizi daha zinde hissetmek ve bütün günün yorgunluğu atmak için taze sebzelerden kendinize sebze suyu yaparak daha iyi hissedebilirsiniz. Mevsim sebzeleri ve taze olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Ayran ve Süt: Hem kemik sağlığınızı korumak hem de kas yapınızı korumak için her gün bir bardak ayran ya da süt tüketmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Regl Döneminde Beslenme başlıklı makalemizde adet döneminde beslenme, egzersiz ve kadın sağlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

83
79 Paylaşım, 83 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir