Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2017

Sahte Hesaplar Yandı!

Sahte Hesaplar Yandı!

Sosyal medyanın en büyük ağı olan Facebook, kullanıcılarına çok daha iyi bir deneyim yaşatmak için çalışmaya hız kesmeden devam ediyor. Sosyal medya devi Facebook’un her zaman karşılaştığı sorunların başında sahte hesaplar ve spam yorumlar geliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için aralıksız bir şekilde çalışan Facebook yazılımcıları, bu konu ile ilgili oldukça iyi sonuçlar almaya başladı bile!

FACEBOOK SAHTE HESAPLARA GÖZ AÇTIRMAYACAK

Öncelikle gerçek kişilere ait olmayan sahte hesapları bulup kaldırmak için algoritmalarını geliştiren sosyal medya devi Facebook, daha sonra ise insanların sahte beğeniler gibi şeyler alıp satmasını zorlaştıracak sistemler geliştirmeyi başardı. Bu konu ile ilgili geliştirdiği algoritmaların sahte (fake) hesapları tespit etme konusunda her geçen gün biraz daha iyi sonuçlar elde ettiğini açıklayan dev şirket, her gün on binlerce hesabın bu algoritmalara tarafından belirlenip kapatıldığını kullanıcılarına duyurmak istedi.

FACEBOOK SPAM YORUMLARI TESPİT EDİYOR

Şirketin kullanmış olduğu algoritmalar, artık sahte beğeniler ve yorumlar ile yayılan spam yorumları tespit etmekte çok daha iyi bir hal aldı. Bu spam iletilerin büyük bir bölümü kaldırılmış duruma geldi. Geri kalanları tespit edip temizlemek için ise Facebook çalışmalarını büyük bir titizlik içerisinde devam ettiriyor.

Bir önceki yazımız olan Ameliyat Oldu! başlıklı makalemizde Survivor son bölüm izle, Çılgın Sedat kaç yaşında ve Çılgın Sedat kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz