sakallariyla-guzellesen-harnaam-kaurun-ilginc-hikayesi

Sakallarıyla Güzelleşen Harnaam Kaur’un İlginç Hikayesi


Günler geçmiyor ki, kadınların göğüs gerdiği hastalıklar giderek artmaya devam ediyor. İşte onlardan birine maruz kalan ve bun hastalık ile başarılı bir şekilde mücadele eden birinden bahsetmek istiyorum sizlere…

Dünyada sayıca oldukça fazla kadının baş etmek zorunda kaldığı polikistikover sendromu, gün geçtikçe yaygınlık göstermeye devam eden bir hastalık haline geldi. Bu hastalığın belki de en şanssız kadınlarından biri de 25 yaşındaki Harnaam Kaur oldu.

Ergenlik döneminden itibaren onu yakalayan bu hastalık ile baş etmek zorunda kalan ve son derece zorlanan Harnaam Kaur, ilk yıllarda tıraş ve ağda gibi geçici yöntemlere başvurmakta çareyi aradı. Binlerce sterline mal olan son teknoloji epilasyon yöntemlerini yaptırmış olsa da hiç birinin işe yaramadığı ne yazık ki fark eden Harnaam Kaur, görüntüsü yüzünden büyük bir depresyon yaşamaya başladığı için hayatı adeta çekilmez bir hal aldı.

Sihizm dinine (Hindistan’da tek tanrıcı bir din) mensup olduğu için kurallar gereği saç veya sakal kesmesi yasak olan genç kız, uzun bir süre boyunca sosyal medyada ona yapılan son derece acımasız hakaretlere boyun eğerek görmezden gelmek zorunda kaldı. Sihizm din kurallarında makas veya jilet kullanmanın haricinde kadınlar, erkeklere göre giyim ve kuşam konusunda çok daha özgürdürler. Erkeklerin genelde saçları uzun ve ince bir örtü ile örtülü olmak zorundadır.

Harnaam Kaur, bir gazeteci ile yaptığı röportajda ilk zamanlar din kuralları gereği sakallarını kesmediğini, daha sonra ise kendini bu şekilde kabul etmenin iç huzuruna erdiği için bu duruma devam ettiğini ifade etmiş. Tüm bu can sıkıcı durumlara rağmen sonrasında Hindistan’da modellik yapmaya başlayan genç kız Harnaam Kaur, şu sıralar yavaş yavaş ülke dışından da teklifler almaya başladı bile!

Hayal Caddesi ailesi olarak bizde kendisini tebrik ediyoruz. 🙂 Her kadın olduğu gibi güzeldir!

Bir önceki yazımız olan Kilo Vermenize Engel Olan Hastalıklar başlıklı makalemizde diyet, sağlık ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

114
111 paylasim, 114 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı