sarimsak-faydalari

Sarımsağın Faydası


Doğal antibiyotik olan sarımsak dünya mutfağında kullanılmaktadır. Sarımsağın ne kadar faydalı olduğundan haberdar mısınız?

İnsanoğlu sarımsaktan geçmişten günümüze kadar hep fayda sağlayarak kullanmışlardır.

Sarımsak yüksek kolesterol ve yüksek tansiyona iyi geldiği ve insan vücudunu dengelediği bilinmektedir.

Sarımsak sedef hastalığına iyi gelmektedir, deriye sürüp ovalamak ağrıları azaltmaktadır.

Sarımsak vücudunuzdaki mikropları öldürerek daha dinç olmanıza yardımcı olmaktadır.

Sarımsak özellikle yoğurtla birlikte tüketildiğinde doğal bir ağrı kesici görevi görerek özellikle baş ağrılarını giderir.

Sarımsağı ortadan kesip kaşınıza yedirerek sürdüğünüzde hem kaşlarınızın güçlenmesini hemde küsen kaşlarınızın yeniden çıkmasını sağlar. Biraz kötü koktuğunu itiraf ediyoruz ama sonuçlarına bakıldığı zaman bayağı etkili ve doğal bir yöntem olduğunu unutmayalım.

6-7 diş sarımsağı 1 gün suda bekletip sarımsağın suyuna ayağınızı batırıp beklettiğinizde veya ortadan böldüğünüz sarımsağın kesilmiş kısmını mantarlı kısıma sürdüğünüzde mantarı tedavi eder.

Sarımsağı bütün olarak yutmak astım ve bronşite iyi gelir.

Elbette Sarımsağın Faydası saymakla bitmez ancak sarımsağı tüketirken özellikle  düşük tansiyon ve mide rahatsızlıkları yaşayan kişilerin bu konuda dikkatli olması gerekir. Sarımsağın tansiyon  düşürücü etkisi olmasından dolayı düşük tansiyon problemi yaşayan kişilerde ve mide problemi olan kişilerde rahatsızlık meydana getirebilir.

Bir önceki yazımız olan Pratik Yöntemlerle Kolayca Zayıflayın başlıklı makalemizde diyet, kilo vermek ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

75
70 Paylaşım, 75 Beğeni

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sizinde değindiğiniz gibi , çiğ sarımsağı ilaç gibi yutmak gerçekten branşlara iyi geliyor, boşuna doğal antibiyotik demiyorlar.