sarimsakli-cilt-bakimi-tarifi

Sarımsaklı Cilt Bakımı Tarifi


Yalnızca doğal cilt bakımı için değil, genel sağlığımız için de oldukça faydalı olan sarımsağın ayrıntılı incelemesini Sarımsağın Faydası makalemizde bahsetmiştik. Bu makalede sarımsağın cilt için kullanım şekillerini inceleyeceğiz. Sarımsak kullanım amacına ve kullanılacak bölgeye göre farklı etkiler göstermektedir.

En çok yaşanan cilt sorunlarından sivilce ve iltihaplı akneler için sizlere müthiş bir tarif önereceğim. Sarımsaklı tedavi ile bu sorununuzdan tamamen kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Nasıl mı? Birlikte bakalım…

Büyük 1 diş ya da 2 tane küçük diş sarımsağı iyice ezerek suyunu çıkarın. Sonrasında tabağın içerisine alın ve aynı miktarda olacak şekilde elma sirkesi ile edip güzelce karıştırın. Küçük bir pamuğu elinize alın ve göz altınız dışında tüm cildinize hazırladığınız bu karışımı uygulayın.

Sarımsağın içeriğindeki antioksidan ve antibiyotik özelliği sayesinde cildiniz bakım etkisine girecektir. Bu sayede cildinizde çıkan akne ve sivilcelerin giderilmesi çok daha kolay olacaktır. Sivilce dışında ciltte oluşan sedef, uçuk ya da ayak mantarı gibi sorunları da sarımsakla ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Papatya Suyu İle Cilt Bakımı başlıklı makalemizde doğal cilt bakımı ve papatya suyu hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

88
83 Paylaşım, 88 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir