sarimsakli-sut-maskesi

Sarımsaklı Süt Maskesi


Sarımsaklı Sütün Saça Faydaları Nelerdir?

Sarımsak içeriğinde bulunan alici adlı bileşeni sayesinde saçları besleyip büyük bir oranda güçlendirir. Biraz kötü kokmasına rağmen, bu kokuyu salgılayan bileşenler saçlar için son derece önemli olan sülfür ve keratini içermektedir. Uzmanlar keratinin saçlar için önemine sık sık vurgu yapıyor.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre sütün içerisinde bulunan proteinler saçlardaki bileşenleri aktif hale getiriyor. Bu etkileşim sonucunda ise saçlar bebeksi sağlığına kavuşuyor. Hem besleyip hem de yumuşatan süt ve sarımsak ile saçlarımız birleştiği zaman inanılmaz bir etkiyle karşılaşıyoruz.

Sarımsaklı Süt Maskesi Nasıl Yapılır?

İhtiyacınız Olan Malzemeler:

# 2-3 adet sarımsak

# 1 bardak süt

# 1 ölçek kullandığınız herhangi bir şampuan

2-3 adet sarımsağı iyice ezin. Ardından ezdiğiniz sarımsakları 1 bardak sütün içine ekleyin. Sonrasında bir ölçek şampuan ekleyin ve karıştırın.

Merak etmeyin! Şampuan ve süt, sarımsağın kokusunu engelleyecektir.

Bu muhteşem ve son derece kolay olan karışım sayesinde saç kökleriniz ve saç uçlarınız besleyip güçlenecek ve çok daha parlak saçlara sahip olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Şekil Almayan Saçlar Uyarı Veriyor başlıklı makalemizde psikoloji, saç bakımı ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

79
75 Paylaşım, 79 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir