Şarj Edilebilir Fırçalar Hakkında Doğru Bildiğiniz Yanlışlar


Ağız ve diş sağlığınızı koruyabilmek için dişlerinizi doğru bir şekilde fırçalamanız gerekir. Bunu yaparken de doğru diş macunu, diş fırçası ve yıkama tekniğini bilmeniz lazım. Peki, şarj edilebilir fırçalar hakkında doğru bildiğiniz yanlışlar nedir?

Manuel diş fırçası şarj edilebilir diş fırçası kadar iyi temizler! YANLIŞ

İlk kullanımdan itibaren şarj edilebilir diş fırçası manuel fırçaya göre 2 kat daha fazla plak temizlemektedir. Plak; dişinizin dış yüzeyini kaplayan bakteri tabakasıdır. Şarj edilebilir diş fırçaları sayesinde dişlerinizin sadece dış görünümünü değil, sağlığını da olumlu yönde etkileyebilirsiniz. Elektronik diş fırçalarının başlıkları yuvarlak olarak tasarlandığı için her dönüşte farklı bir açı ile diş yüzeyini derinlemesine temizler.

Şarj edilebilir fırçalar sadece ağız ve diş sağlığı problemi olan kişilere tavsiye edilmelidir. YANLIŞ

Ağız sağlığında tedaviden çok korumaya yönelik yöntemleri gerçekleştirmelisiniz. Çünkü dışarıdan yapılacak olan herhangi bir müdahale sonucunda ne kadar iyi olursa olsun kendi dişinizin vermiş olduğu rahatlığı ve fonksiyonelliği takma dişlerle yaşayamayacaksınız. Dişlerinizi korumak, ağız ve diş problemleri ile karşılaşmamak için plak tabakasından kurtulmalısınız. Şarj edilebilir diş fırçaları bu konuda oldukça başarılı olduğu için herhangi bir probleminiz olmasa bile kullanmanız gereken bir fırçadır. Hatırlatma: Diş hekimleri ortalama 3 ayda 1 diş fırçanızı yenilemeniz gerektiği konusunda herkesi uyarıyor.

sarj-edilebilir-fircalar-hakkinda-dogru-bildiginiz-yanlislar-1

Hangi diş fırçasını kullanırsanız kullanın, diş fırçalama süreniz aynı oldukça aynı etkiyi yakalarsınız. YANLIŞ

Diş hekimlerinin de önerdiği gibi dişlerinizi günde en az 2 kere, iki dakika boyunca fırçalamalısınız. Fakat yapılan araştırma sonuçlarına göre dişlerinizi 2 dakika boyunca şarj edilebilir diş fırçası ile fırçalamanız çok daha etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Şarj edilebilir diş fırçaları diş yüzeyine zarar verebilir. YANLIŞ

Şarj edilebilir diş fırçalarındaki basınç göstergesi sayesinde diş fırçanızı dişinize çok fazla bastırdığınız zaman duracaktır.

Tüm şarj edilebilir fırçaların özellikleri aynıdır. YANLIŞ

İşte can alıcı noktaya geldik. Herkesin diş yapısı birbirinden farklı olduğu için kişilerin diş hekiminin tavsiye ettiği şarj edilebilir diş fırçasını kullanması gerekir. Bu sayede yukarıda saydığımız olumlu etkileri görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sırtta Oluşan Sivilceler İçin Bakım başlıklı makalemizde doğal vücut bakımı, sivilce tedavisi ve sırttaki sivilceler için bakım hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

122
117 Paylaşım, 122 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir