seks-sirasinda-vucuttaki-degisimler

Seks Sırasında Vücuttaki Değişimler


Seks yapmak sadece sizi ruhen farklı duygulara sokmakla kalmıyor, aynı zamanda bedeninizde de birçok fonksiyonun değişmesine neden oluyor. Seks sırasında vücudunuzda meydana gelen değişikliklerin bir kısmını fark ederken, bir kısmını ise fark etmeyebilirsiniz. Fakat bu sırada vücudunuzda neler olduğunu bilmeniz gerekir. Böylece kendinizdeki farklılığı fark ettiğiniz zaman panik yapmamış olursunuz. Hem her gün yeni bir şey öğrenmek kadar güzel bir şey olamaz öyle değil mi?

İşte karşınızda seks sırasında vücuttaki değişimler ile ilgili birkaç kanıtlanmış bilgi. Bunları bilerek sizde vücudunuzun sekse verdiği tepki hakkında bilinçlenmiş olacaksınız. 😉

Vücudunuz Kızarır

Seks sırasında yüz ve vücut ısısının yükselmesinden dolayı cilt kızarmaya başlar. Seks yaparken uyarılmaya bağlı olarak kalp atışları ve kan akışı hızlanır. Bu durumda seks kızarıklığı olarak adlandırılan belirti ortaya çıkar.

Zihniniz Boşalır

Orgazm olduğunuz zaman bedeninizdeki ve zihninizdeki düşünceler boşalır ve kendinizi kuş kadar hafif hissedersiniz.

Seks Sırasında Kötü Kokudan Etkilenmezsiniz

Yapılan araştırmaya göre seks yaparken kötü kokular ve terleme kişileri olumsuz bir şekilde etkilemiyor. Çiftler, seks sırasında partnerlerinin kötü kokmasından ya da terlemesinden normal zamanlardaki gibi olumsuz etkilenmemektedir. Hatta bu durumdan iğrenilmiyor bile!

Daha Az Acı Hissedersiniz

Bacağınızı ya da kolunuzu bir yere çarptığınızda, saçınızın partneriniz tarafından çekilmesi gibi küçük seks kazaları yaşadığınız zaman uyarıldığınız için canınızın daha az acıdığını fark edeceksiniz. Seks sırasında uyarıldığınız için acı eşiğinizde yükselecektir.

Göğüsleriniz Büyür

Partnerinizle bir sonraki sevişmenizden önce göğüslerinizi dikkatlice kontrol edin. Bu ne işinize mi yarayacak? Çünkü sevişme sırasında kan akışının o bölgeye doğru hızlanması göğüs uçlarınızın renk değiştirmesine neden olacaktır. Aynı zamanda göğüsleriniz olduğundan çok daha büyük görünecektir.

İdrara Çıkma İhtiyacınız Bir Süreliğine Azalır

Orgazm olduğunuz zaman vücudunuzda böbreklerden suyun geri emilmesini sağlayan hormon salgılanır ve seks sonrasında hemen tuvalete gitme ihtiyacı duymamanızı sağlar.

Vajinanız Genişler

Seks sırasında vajinanızın genişleyeceğini biliyor musunuz? Uyarılma anındayken vajinanız yaklaşık olarak 2,5 santim kadar genişleyecektir. Aynı zamanda uyarılma sırasında vajinanız yukarıya doğru çekilir ve 4,5 santim kadar uzar.

Bir önceki yazımız olan Tutkulu Bir Seks İçin Öneriler başlıklı makalemizde cinsel yaşam, cinsellik ve seks hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

94
89 paylasim, 94 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı