selulit-probleminden-kurtulmak

Selülit Problemlerinden Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız


Güzelliklerine düşkün olan bayanların, özellikle de yaz aylarında mutluluklarına gölge düşüren, vücudun bazı bölümlerinde var olan(özellikle bacaklarda), görünüşü gerçekten itici olan kırışıklıklar; selülitler. Onlarla yaşamak zorunda olduğunuzu düşünmeyin sakın. Çünkü dermansız dert, çözümsüz problem yoktur. Selülitlerin de, doğumdan dolayı oluşan bacaktaki çatlaklarında çözümü var.

Peki, Selülit Problemlerinden Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız Çözümümüz aşamalıdır. İlki; aşırı şekerli yiyeceklerden uzak duruyoruz, çok tüketmiyoruz ki; çoğu sağlık probleminin sebebi şeker zaten. İkincisi sağlıklı ve uzun yaşamında sırrı olan düzenli spor. Yürüyüş yapın, bölgesel hareketler var(internet öğrenebilirsiniz)onları her gün belirli saat aralıklarında ve belli saatlerde tekrarlayın. Üçüncü ve zor olan aşama ise: özellikle de yaza çok az kaldıysa acil bir yöntem yani; bildiğimiz cin biber var ya. Hani çok küçük boylarda olan, aşırı acı, annelerimiz evlerde süs diye yetiştirirler, turşulara bırakırlar falan…

İşte o biberlerden biraz alın(beş on tane kadar)Onları suya koyun ve kaynatın. Yaklaşık on-on beş dakika kadar kaynasın. Sonra onları soğutun. Banyo yapmadan önce, elinize eldiven takın ve haşlanmış biberleri elinizde ezilene kadar ovalayın. Ezilen biberleri sorunlu(selülitli)bölgeye sürün ve iyice yedirin. Burada aşırı dikkatli olmanız gereken husus hassas bölgeye kesinlikle değdirmeyin(vajinaya).İyice yedirdikten sonra streç film veya bir poşetle orayı bir sarın, yarım saat kadar da öyle bekleyin.

Bu bekleme aşamasında bilmeniz gereken, çok acı çekebilirsiniz. Aşırı bir yanma olacaktır, biberi uyguladığınız bölgede ama dayanmanız lâzım. Yarım saat sonra banyo yapın. Banyodan sonra da acı çekmeye bir süre daha devam edeceksiniz. Selülitli bölge çok acıyacak biraz da kızaracak ki bu çok doğal. Çünkü o bölgedeki hücreler aşırı hızla yenilenme safhasına girdi, kırışıklıklar yok olmaya çalışıyor.

Bu yöntemi iki haftada dört defa tekrarlarsanız sanırım gözle görülür bir fark olacaktır. Bu arada şunu da ifade etmek isterim. Ortalıkta çeşitli firmaların çeşitli ürünleri var eğer onlara dikkat ederseniz kutuların üzerindeki kırmızı renk ve kremin vs. içeriğindeki kırmızıbiberi fark edeceksiniz. Benim söylediğim yöntem daha sağlıklı, kimyasaldan ve bilinmeyen çeşitli maddelerden uzak ve tabi daha ucuz olan.

Bir önceki yazımız olan Menopoz başlıklı makalemizde menopoz belirtileri ve menopoz nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

110
108 Paylaşım, 110 Beğeni

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Spor ile birlikte masajda yaparak kurtuldum bende bu kötü görüntüden ve artik hayatimda şeker e yer yok 😊